Понеділок, 09 грудня 2019 14:51

У разі припинення транзиту газу Росія втратить у 7 разів більше, ніж Україна

У разі припинення транзиту газу Росія втратить у 7 разів більше, ніж Україна
Втрати Росії можуть сягнути € 3,4 млрд за перший квартал року, України - € 0,5 млрд. Фото: www.obozrevatel.com

Якщо з 1 січня 2020 року транзит російського газу через газотранспортну систему України припиниться, втрати Росії можуть сягнути € 3,4 млрд за перший квартал року. Україна втратить дохід від транзиту на суму близько пів мільярда євро.

Такий висновок міститься у дослідженні, проведеному німецьким Інститутом з вивчення економіки енергетики при Кельнському університеті (EWI).

Таким чином, російська економіка може втратити майже у 7 разів більше, ніж українська, у випадку так званого "нульового" транзиту.

Втрати Росії у дослідженні пов'язують з тим, що країна не зможе у повній мірі отримати свою експортну виручку від експорту газу. Втрати України - з тим, що вона не отримає плати за транзит, яка щороку приносить до $ 3 млрд.

Економічних втрат, у разі неукладення, зазнає і ЄС. Ціни на газ у Європі можуть значно зрости, через що економіка країн ЄС може зазнати близько € 1,5 млрд. У разі ж, якщо зима буде холодною, то сума може зрости до € 2,1 млрд.

"Нафтогаз України" запропонував російському "Газпрому" "нульовий варіант". Він буде можливим після оплати боргу українській компанії, яку встановив Стокгольмський арбітражний суд.

Зараз ви читаєте новину «У разі припинення транзиту газу Росія втратить у 7 разів більше, ніж Україна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода