Ексклюзиви
Пʼятниця, 30 липня 2021 14:17

У Білорусі порушили майже 5 тис. кримінальних справ від початку масових протестів

У Білорусі порушили майже 5 тис. кримінальних справ від початку масових протестів
Від початку протестів СК Білорусі відкрив 4 691 кримінальну справу. Фото: REUTERS

У Білорусі слідчий комітет відкрив майже 4,7 тис. кримінальних справ від початку протестів після виборів президента 2020 року.

Із серпня минулого року слідчий комітет виявляв, припиняв і досліджував обставини кримінальних проявів, які пов'язані з масовими заходами, заворушеннями, протестними акціями, посяганням на державний суверенітет і громадську безпеку, умисним знищенням і пошкодженням майна, насильством і погрозами щодо посадових осіб і членів їхніх сімей. Про це повідомляє пресслужба слідчого комітету Білорусі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тихановська зустрілася з Байденом - що обговорювали

Найбільше справ відкрили через псування майна й образи представників влади.

За 857 справами вже завершили розслідування. До суду передали 825 кримінальних справ про 1184 злочини.

"Комітет продовжить виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності радикалів, екстремістів, тих, хто зазіхав на суверенітет і громадську безпеку країни", - повідомив глава СК Дмитро Гора.

У день президентських виборів у Білорусі перші офіційні екзитполи свідчили про перемогу Лукашенка вже в першому турі. Вони суттєво різнилися з опозиційним підрахуванням голосів. Після цього масові протести охопили багато міст країни. Поза Мінськом люди масово виходили на вулиці в Барановичах, Бресті, Бобруйську, Вітебську, Гродно, Жлобині, Могильові, Пінську та ін. Їхньою основною метою став чесний підрахунок голосів і відставка Лукашенка, який обіймає посаду президента з 1994 року.

Зараз ви читаєте новину «У Білорусі порушили майже 5 тис. кримінальних справ від початку масових протестів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі