Ексклюзиви
Пʼятниця, 07 вересня 2018 13:41

Таємниця, покрита водою - на дні озера знайшли затоплену церкву
4

В озері Ізнік у Туреччині знайшли церкву, збудовану близько 390 року н.е. на честь святого Неофіта Нікейського. У затопленому 1600 років тому християнському храмі хочуть зробити перший у Туреччині підводний музей.

Залишки храму знайшли на дні озера Ізнік у північно-західній частині Туреччини у провінції Бурса, коли проводили аерофотозйомку місцевості. На знімках чітко видно залишки будови. Вони знаходяться під водою за 50 м від берега, повідомляє The Sun.

На дні озера Ізнік знайшли затоплену 1600 років тому церкву з міста Нікея
Фото: thesun.co.uk
На дні озера Ізнік знайшли затоплену 1600 років тому церкву з міста Нікея
На дні озера Ізнік знайшли затоплену 1600 років тому церкву з міста Нікея
На дні озера Ізнік знайшли затоплену 1600 років тому церкву з міста Нікея

Археологи вважають, що споруда пішла під воду внаслідок землетрусу, що сталося в цьому регіоні 740-го. Храм тоді частково зруйнувався. Із часом руїни затопило і вони опинилися під водами озера Ізнік.

На місці озера багато століть тому стояло давнє місто Нікея. Знайдений храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор. Скликав його 325-го року імператор св. Костянтин Великий, вважає Мустафа Шахін, професор археології університету Улудаг у Бурсі.

"Я займався дослідженнями Ізніка з 2006-го. Таку чудову споруду виявив уперше. Коли побачив зображення руїн, що чітко проглядались у водах озера, - був вражений", - каже вчений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи створили фільм про затонулі кораблі на Дніпрі

Він вважає, що церкву могли побудувати на вершині язичницького храму Аполлона - грецького та римського Бога сонця.

Професор Шахін сподівається, що за підтримки місцевих чиновників на місці затопленого храму створять перший у Туреччині підводний археологічний музей.

Якщо будівництво розпочнуть цього року, то відкрити для відвідувачів музей зможуть 2019-го, вважає Шахін.

В інтернеті показали фото військової техніки, яка лежить на дні морів та океанів. На фото показали літаки, танки та кораблі часів Другої світової війни.

Зараз ви читаєте новину «Таємниця, покрита водою - на дні озера знайшли затоплену церкву». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода