З початку квітня рубль зміцнився приблизно на 12%, досягнувши позначки 72,6 рубля за долар. Це найкращий показник із лютого 2023 року.
Однак це не означає, що економічні проблеми більше не загрожують Росії. З одного боку, зміцнення рубля допомагає послабити інфляційний тиск, але з іншого - скорочує доходи експортерів і надходження до бюджету РФ. Про це пише Bloomberg, аналізуючи злет рубля.
Внаслідок такої динаміки вперше з червня минулого року Росія відновила закупівлю іноземної валюти та золота для Фонду національного добробуту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська еліта виступає проти війни: у ЗМІ дізналися про розкол у Кремлі
Цікаво, що попит на іноземну валюту в Росії залишається низьким на тлі високих процентних ставок і слабкого імпорту, майже 60% якого нині оплачується в рублях, оскільки РФ продовжує адаптуватися до санкцій.
Впродовж 2025 року російський рубль зміцнювався та за підсумками року очолив світовий валютний рейтинг за темпами зростання, зміцнившись на 45%. Проте, як зазначали аналітики, "перегрітий" курс рубля обвалює нафтогазові доходи Кремля та створює ризик економічної депресії на тлі воєнних витрат.
Ціна російської експортної нафти марки Urals у травні досягла найвищого рівня з жовтня 2023 року - $94,87 за барель. Як зазначає Bloomberg, війна в Ірані та проблеми з постачанням нафти через Ормузьку протоку різко підвищили попит на російську нафту.




















Коментарі