Країна-агресорка Російська Федерація повідомила Сполучені Штати Америки, що тимчасово відмовляється від інспекцій своєї ядерної зброї в рамках двостороннього договору про скорочення стратегічного ядерного озброєння.
Відповідну заяву зробило міністерство закордонних справ РФ у понеділок, 8 серпня.
Заявили, що "інформували дипломатичними каналами США про те, що тимчасово виводять з-під інспекційної діяльності за договором про СНО свої об'єкти, що підлягають інспекціям за цим договором".
Також назвали таке рішення "вимушеним", бо США нібито хочуть створити односторонні переваги і позбавляють РФ можливості проводити інспекції на американській території.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські терористи на АЕС: США зробили заяву
Угода між РФ і США про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь діє з 1991 року. Торік президент РФ Володимир Путін продовжив дію договору до лютого 2026 року.
У світі вісім країн мають ядерну зброю – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан і КНДР.
1 серпня президент США Джо Байден закликав Росію продемонструвати "добросовісний" підхід щодо переходу до нової системи контролю над стратегічними наступальними озброєннями. У відповідь Путін заявив, що "ядерна війна ніколи не має бути розв'язана".
Коментарі