Центробанк Росії погодив законопроєкт від Мінекономрозвитку РФ щодо зовнішнього управління та націоналізації компаній та банків, які виходять з РФ через розпочату агресором війну проти України. Про це стало відомо російському агентству Інтерфакс.
Центробанк РФ погодив документ, який дозволяє встановлювати зовнішнє управління у великих компаніях із іноземною участю, які після 24 лютого 2022 року заявили про припинення діяльності.
За проєктом, зовнішнє управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій або контролюючою особою є нерезидент, повʼязаний з недружньою державою.
У таких компаніях суд зможе призначати зовнішню адміністрацію від імені держкорпорації "ВЕБ.РФ" або Агентства зі страхування вкладів (АСВ).
Після цього за 3-6 місяців на базі активів колишньої структури має бути створена нова організація та продана з торгів під зобовʼязання зберегти 2/3 штату та продовжувати діяльність не менше року. Якщо інвесторів не знайдеться, то покупцем виступить держава РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄСПЛ призупиняє розгляд скарг росіян
Проте в ЦБ РФ наполягають на розширенні поняття зовнішнього управління до можливості тимчасово обмежувати участь іноземців в управлінні.
Під зовнішнє управління можуть підпадати і фінансові організації, тоді функції зовнішньої адміністрації у ній виконуватиме АСВ. За проєктом під час заміщення активів організації з урахуванням її майна створюється нове господарське товариство, яке далі продається на торгах.
Російська прокуратура пригрозила західним компаніям, зокрема McDonaldʼs і IBM, арештами керівництва та конфіскацією майна за вихід з країни та критику влади. До списку компаній, які можуть націоналізувати, потрапили Volkswagen, Apple, IKEA, Microsoft, IBM, Shell, McDonaldʼs, Porsche, Toyota, H&M тощо.
Вашингтон застеріг від націоналізації та заявив, що "будь-яке беззаконне рішення Росії про арешт активів цих компаній в кінцевому підсумку призведе до ще більшого економічного болю для Росії".
Коментарі