четвер, 03 жовтня 2024 22:29

Росія купує деталі для ракет попри санкції

Росія купує деталі для ракет попри санкції
Росія обходить санкції. Фото: Freepik

Росія закуповує електронні компоненти західних компаній для ракет в обхід санкцій, але переплачує за них вдвічі.

Постачають запчастини через китайські та гонконзькі компанії, повідомляється у розслідуванні Bloomberg.

Згідно з даними української розвідки та Київської школи економіки, у російських ракетах і безпілотниках переважно використовуються чипи американських і європейських виробників. Найбільше виявлено компонентів від американських компаній Analog Devices (21% з 3871 знайдених у залишках боєприпасів) і Texas Instruments (14%). За інформацією митниці, лише чипів Analog Росія придбала у 2022 році на суму $326 мільйонів, попри наявні обмеження.

До війни вартість цих компонентів була значно нижчою. Як зазначає консультантка із Київської школи економіки Олена Білоусова, посередники знають про брак альтернативних джерел у Росії та активно користуються ситуацією.

Близько двох третин закуплених чипів Analog складають інтегральні схеми, що входять до списку пріоритетних компонентів Міністерства торгівлі США через їхнє використання у військових системах. До того ж Росія закуповує і деталі подвійного призначення, як-от контролери стандартного інтерфейсу RS-232, виявлені у ракеті "Іскандер".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газпром став найзбитковішою компанією РФ - росЗМІ

На серпень 2024 року через офіційних дистриб'юторів можна було придбати близько 86 000 таких деталей, тоді як у неавторизованих продавців їх кількість перевищувала 4 мільйони, за даними Метью Хабера, виконавчого директора нью-йоркської компанії Cofactr. Це демонструє, як санкційні товари можуть потрапляти до Росії через треті країни, попри дотримання обмежень з боку самих виробників.

Частина чипів Analog, що опинилися у Росії, була виготовлена на заводах у материковому Китаї. У 2022 році близько 60% постачань цих компонентів здійснювала фірма Sunny Technology. Однак, за даними Bloomberg, компанія не має реального офісу за зазначеною адресою в Гонконзі, а інформація про неї відсутня в корпоративних реєстрах.

У списку головних постачальників санкційної продукції до Росії значаться такі компанії, як Intel, Huawei, Analog Devices, AMD та Texas Instruments, а також китайські Lenovo, Hikvision та Inspur. Однак жодного чипа китайського виробництва в уламках російських боєприпасів, використаних в Україні, виявлено не було.

У Великій Британії оштрафували компанію Integral Concierge Services (ICSL) за невиконання санкцій, накладених на Росію, у відповідь на її незаконне вторгнення в Україну. Цим у країні займається спеціально створений офіс впровадження фінансових санкцій (OFSI).

Зараз ви читаєте новину «Росія купує деталі для ракет попри санкції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути