Російська влада все більше стурбована економічними витратами на продовження війни проти України.
Йдеться, зокрема, про виплати російським солдатам. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики звертають увагу на законопроект, який 22 листопада представило Міноборони РФ. Він зобов'яже російських солдатів повернути одноразові виплати, отримані під час підписання військових контрактів, якщо вони вчинять "грубе дисциплінарне порушення" або ухиляться від військової служби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали витрати РФ на атаки по Україні
В ISW вважають, що цим законопроектом російське Міноборони, ймовірно, має намір стимулювати "найкращу дисципліну" серед російських військовослужбовців. Особливо з огляду на зростання кількості скарг на погане поводження російського військового командування із солдатами РФ.
Аналітики також нагадують, що нещодавно російський диктатор Володимир Путін дав зрозуміти, що він занепокоєний довгостроковою економічною стабільністю Росії, зокрема й за рахунок скорочення виплат російським солдатам, які отримали поранення на полі бою.
Раніше російським окупантам платили по 3 млн рублів (близько $100 тисяч) за будь-яке поранення. А з 14 листопада уряд РФ запровадив трирівневу шкалу, у якій розмір компенсації залежить від ступеня тяжкості поранення.
Президент-диктатор Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє списувати прострочені кредити до 10 млн рублів (понад 4 млн грн) росіянам, які візьмуть участь у війні проти України.
У документі йдеться про тих мобілізованих, призовників, солдатів, які уклали контракт після 1 грудня 2024 року терміном понад рік. Списати можна буде лише прострочені кредити, взяті до 1 грудня 2023 року.
Коментарі