Протестувальники у Казахстані частково досягли результату. Влада на заході країни погодилася знизити ціни на газ у найбільших містах Мангістауської області — Актау і Жанаозені.
Мітингувальникам гарантували непритягнення до відповідальності, пише DW. Сторони домовилися, що всі питання надалі вирішуватимуть у форматі діалогу з владою.
"Ціни на газ у регіоні знизять зі 120 тенге (7,36 грн) до 50 тенге (3,14 грн) за літр. До 2022 року ціна на газ становила 60 тенге (3,76 грн), а потім зросла вдвічі", - йдеться у повідомленні.
Водночас протести вже перекинулися на інші казахські регіони. Демонстранти вимагають не лише знизити ціну на газ, почали лунати й політичні вимоги. Закликають відправити уряд у відставку, викорінити корупцію, скоротити безробіття. Люди скандують "Геть діда!", маючи на увазі першого президента Нурсултана Назарбаєва, який продовжує керувати політикою в країні.
Чинний президент Касим-Жомарт Токаєв анонсував проведення 5 січня наради щодо соціально-економічної ситуації у країні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Казахстані проходять опозиційні мітинги - багато затриманих
На заході Казахстану третій день поспіль тривають протести. У країні з 1 січня ціна на газ зросла на 100%. Протести в регіоні почалися 2 січня. Жанаозен і Актау перші у країні висловили невдоволення. Ніч проти 4 січня люди провели у палатках на центральних площах. За словами очевидців, на протести вийшли тисячі людей. Це перші великі страйки в Казахстані за останні роки. 2011-го силовики розстріляли мітингувальників у Жанаозені. Тоді страйкували профспілки нафтовиків.
Назарбаєв 29 років обіймав посаду президента, а тепер очолює Раду безпеки Казахстану.
Коментарі