Після посилення американських санкцій проти 50 російських банків Російський рубль різко подешевшав на ринку форекс.
Санкції наклали й на "Газпромбанк", який є "хабом" для розрахунків за газ, пише The Moscow Times.
За даними LSEG, курс долара до рубля за кілька годин підскочив майже на 3 рублі, до 103,74 рубля. Це найвища позначка з березня 2022 року. Євро піднімався вище за 108 рублів вперше за півтора місяця і ледь не оновив річний рекорд.
На Московській біржі курс юаня наблизився до позначки 14 рублів, досягнувши 13,99 рубля станом на 12:45 за київським часом. Такого рівня не спостерігалося з жовтня 2022 року.
Новий пакет обмежень, запроваджений Мінфіном США, аналітики називають наймасштабнішим з весни 2022 року. Саме тоді "Сбєрбанк" і ВТБ були відключені від світової фінансової системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія офіційно визнала, що курс долара перевищив 100 рублів
"Газпромбанк", який досі відігравав ключову роль у розрахунках за енергоресурси, може втратити доступ до міжнародних транзакцій. Тимчасова ліцензія Мінфіну США, яка дозволяє проводити платежі в євро через банк, завершиться наприкінці 2024 року. Це може ускладнити експортні операції Росії, зокрема енергетичні.
Існує ризик, що під санкційний удар потраплять валютні резерви російських компаній. Йдеться про десятки мільярдів доларів, які залишаються на закордонних рахунках. У разі заморожування цих коштів російський бізнес може зіткнутися з додатковими фінансовими труднощами.
Зростання курсу юаня свідчить про посилення залежності Росії від китайської валюти на тлі обмежень доступу до долара та євро. Однак подальші санкції можуть ще більше ускладнити фінансові операції для російських компаній, підірвавши їхню здатність адаптуватися до нових умов.
Загалом нові санкції та валютні обмеження створюють серйозні виклики для російської економіки, яка все більше втрачає доступ до міжнародної фінансової системи.
Економіці Росії пророкують рецесію. Промислове виробництво скорочується, центральний банк готується підняти ставку до кризових 20%, а експерти прогнозують подальше уповільнення зростання.
Російська військова економіка, яка показувала значне зростання в першій половині року, демонструє ознаки виснаження.
Експерти вважають, що довгострокові перспективи розвитку російської економіки мають набагато гірший вигляд, ніж до повномасштабної війни проти України.
Коментарі