В Італії 19-річного Кевіна Чьяппалоне звинуватили у найманстві.
Хлопець вирушив воювати в Україну на боці Збройних Сил, повідомляє ANSA.
Заступник прокурора Генуї Марко Дзокко звинувачує Чьяппалоне в тому, що він є найманцем, який долучився до лав "Української Інтернаціональної бригади" (ймовірно, мається на увазі Інтернаціональний легіон).
Відділ загальних розслідувань і спеціальних операцій Італії (DIGOS) почав розслідування після інтерв'ю Чьяппалоне щотижневику Panorama, де він розповів, що вирішив допомогти в обороні України після заяв Володимира Путіна про "денацифікацію".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Воювати за Україну проти Росії - це самостійне рішення"
Слідство зазначає, що 19-річний італієць не мав попереднього військового досвіду й виїхав з Італії у травні, ймовірно потрапивши до України через польський кордон. З його фото у соцмережах випливає, що після військової підготовки він потрапив на Донбас.
Наразі Чьяппалоне є єдиним підозрюваним у справі, але DIGOS не виключає, що в Україні можуть воювати інші громадяни Італії, а в країні може існувати "мережа вербувальників".
19-річний італієць є прихильником неофашистського руху "Каза Паунд", який налічує близько шести тисяч учасників. Він виник з групи сквотерів у Римі й деякий час безуспішно брав участь у парламентських виборах.
Учасники "Каза Паунд" сказали слідчим, що Чьяппалоне самостійно знайшов інформацію про долучення до українського спротиву через інтернет, дістався Польщі літаком, після чого автобусом поїхав до України.
Італійцю в разі доведення вини загрожує від двох до семи років позбавлення волі. Це перше звинувачення в "найманстві", висунуте громадянину Італії через участь у війні в Україні.
23 липня стало відомо, що двоє американців, які воювали за Україну, загинули. Вони брали участь у запеклих боях за Донбас.
Військових з Інтернаціонального легіону вбили російські окупанти на Донеччині.
У полоні так званої ДНР загинув британський волонтер Пол Урі. Причиною смерті пропагандистські російські ЗМІ називають "хронічні хвороби й пригнічений психологічний стан". Також росіяни називають Урі не волонтером, а "найманцем, який воював".
Коментарі