Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового родовища газу в Чорному морі на 58 мільярдів кубометрів.
Тепер загальна оцінка морських запасів блакитного палива країни становить близько 710 мільярдів кубометрів, пише Bloomberg.
Нове родовище виявили під час розвідки родовища Сакарія в Чорному морі, запаси якого тепер оцінюються в 652 мільярди кубометрів.
"Ми почнемо буріння нових свердловин якомога швидше", – заявив турецький президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В обхід Росії: Туреччина хоче постачати в Європу туркменський газ
Очікується, що родовище Сакарія почне подавати газ в турецьку мережу з першого кварталу 2023 року. До останніх новин про більший обсяг газу в ньому очікувалось, що воно задовольнить близько третини внутрішніх потреб Туреччини після досягнення піку видобутку.
Анкара прогнозувала, що спершу видобуток газу на Сакарії становитиме близько 3,5 мільярда кубометрів на рік і протягом чотирьох років буде збільшений до приблизно 15 мільярдів кубометрів, що становить приблизно чверть поточного видобутку в Європейському Союзі.
Туреччина вже багато років займається розвідкою енергоресурсів в Чорному морі. Країна, що зіштовхнулася з нестачею власних енергоресурсів, змушена імпортувати більшу частину блакитного палива, зокрема є одним із найбільших покупців російського газу.
Відкриття нового родовища газу відбувається на тлі економічних труднощів у Туреччині, де ціни на електроенергію та опалення за останній рік зросли почасти через агресію Росії проти України попри державні субсидії.
Споживча інфляція в Туреччині досягла майже чвертьстолітнього максимуму – понад 84%, а ціни на енергоносії зростають ще швидше. Турецький уряд чотири рази підвищував цін на природний газ за цей рік, що призвело до широкого невдоволення громадян.
У жовтні президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про створення газового хабу.
ЗМІ повідомляли, що Путін просив Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.
1 листопада Ергодан провів переговори з Путіним. Після цього оголосив про поновлення роботи "зернового коридору".
Коментарі