Вівторок, 27 жовтня 2020 14:12

Окупований Крим заважає вступу України до НАТО - Лінкявічус

Окупований Крим заважає вступу України до НАТО - Лінкявічус
Запрошення до членства не прийде Україні швидко. Фото: pinterest.com

Російська окупація Криму може завадити вступу України до НАТО.

Такою ж перепоною є й конфлікт на Донбасі, сказав глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус в інтерв'ю "Європейській правді".

"Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна, – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою", - зазначив Лінкявічус.

Він також додав, що проблеми з територіальною цілісністю в цьому питанні не грають на користь Україні.

"Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю, – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це важливий контраргумент. Але в кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені", - наголосив глава МЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорський міністр назвав жалюгідною заборону для двох угорців на в'їзд в Україну

Лінкявічус запевнив, що Україна має вирішувати це питання, але й запрошення до членства не прийде швидко навіть після цього. У Литви на це пішло 10 років.

"Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС", - наголосив він.

21 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про розвідку. Цей проєкт необхідний для інтеграції України в НАТО. Президент заявив, що членство України в НАТО є стратегічним курсом.

Зараз ви читаєте новину «Окупований Крим заважає вступу України до НАТО - Лінкявічус». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі