У Нідерландах можуть почати надавати дозволи на довгострокове проживання тим українцям, які мають статус тимчасового захисту, працюють і сплачують податки.
На європейському рівні домовились, що українські біженці можуть залишатися на території країн, які їх прийняли, до березня 2026 року. Про це пише De Telegraaf.
Невідомо, чи закінчиться війна до цього часу.
"Оскільки ЄС іще не розробив нові плани, настав час знайти національну альтернативу для майбутнього українців у нашій країні, наголошує міністр з питань міграції та надання притулку. Передбачається, що дозвіл на довгострокове проживання залишатиметься чинним, доки українці перебувають у країні і "максимально сприяють, сплачують податки та роблять внесок у нашу економіку та суспільство", - написала міністерка з питань притулку та міграції Маржолейн Фабер у листі до Палати представників.
Деталі та умови щодо довгострокового статусу для українців ще опрацьовуватимуть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні платитимуть за розміщення переселенців у себе вдома
Фабер посилається на досвід країни ЄС, які вже розробили подібну систему. У Польщі українці можуть подати заяву на трирічний дозвіл на проживання, а в Австрії, Чехії та Румунії є можливості організувати довгострокове перебування для українців, які працюють повний робочий день.
Крім того, запровадження для українських біженців у Нідерландах окремого статусу проживання допоможе уникнути перевантаження системи надання притулку після березня 2026 року. Адже якщо понад 120 000 українців одночасно подадуть заяви на притулок, це стане серйозним навантаженням на систему, йдеться у публікації.
Уряд Нідерландів також працює над програмою щодо стимулювання "добровільного повернення" біженців, коли безпекова ситуація в Україні це дозволятиме.
Біженці з України, які проживають у Австрії і мають авто, можуть з січня втратити базові послуги. Ті, хто має достатньо коштів, щоб застрахувати свій автомобіль і купити бензин, не потребують допомоги.
Коментарі