НАТО організувало додаткові патрульні рейси військово-повітряних сил і розгорнуло безпілотники у Чорному морі та навколо нього.
Там попереджають, що погрози Росії щодо цивільних суден і атаки на українські порти створили нові ризики прорахунків і ескалації, повідомляє Financial Times.
"Дії Росії створюють значні ризики для стабільності Чорноморського регіону, який має стратегічне значення для НАТО. Члени Альянсу посилюють підтримку України і підвищують нашу пильність. Ми залишаємось готовими захищати кожен сантиметр союзної території від будь-якої агресії", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Дії Росії призвели до зростання цін на пшеницю та посилили занепокоєння щодо продовольчої інфляції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навряд Росії вдасться морська блокада – ISW
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд повідомляла, що у результаті однієї з атак окупантів цього тижня знищено 60 тис. т зерна. Цієї кількості було б достатньо, щоб прогодувати понад 270 тис. людей протягом року. Знадобиться щонайменше рік для відновлення одного з портів на південь від Одеси, через який проходить майже 70% українського експорту пшениці до країн, що розвиваються.
26 липня у НАТО заявили, що посилюють спостереження і розвідку у Чорному морі за допомогою морських патрульних літаків і безпілотників.
"Якщо ви подивитеся на рівень насильства, що відбувається в Чорному морі, і на деякі російські заяви, то побачите, що росіяни, безумовно, змінили свої наміри. Росія демонструє такий рівень ризику в Чорному морі, якого ми не бачили раніше", – сказав західний чиновник.
У Сполучених Штатах Америки вважають, що Росія намагається відновити блокаду українських портів. Дії РФ можуть серйозно вплинути на продовольчу безпеку, заявила заступниця речника Білого дому Олівія Делтон.
Росія з 20 липня вважатиме залученими до війни ті країни, судна яких прямуватимуть до чорноморських портів України.
Міністерство оборони України дало дзеркальну відповідь на погрози Росії. У відомстві заявили, що всі судна, які рухаються до морських портів РФ та тимчасово окупованих українських портів, розглядатимуться як перевізники воєнних вантажів "із усіма відповідними ризиками".
Коментарі