Влада РФ запровадила шестимісячну заборону на ввезення іноземного обладнання для супутникового зв'язку, зокрема терміналів Starlink.
Відповідне рішення закріплене постановою уряду РФ №488 від 29 квітня, яку підписав прем'єр-міністр Михайло Мішустін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокування Starlink створило хаос в управлінні армії РФ, це може бути шанс для України - ЗМІ
Документ забороняє імпорт радіоелектронних пристроїв, що забезпечують прийом і передачу сигналів із космічних об'єктів зв'язку, якщо вони не мають погодження державної комісії з радіочастот.
Під дію обмежень потрапляють і іноземні супутникові термінали, включно з системами Starlink від компанії SpaceX.
У Москві пояснюють рішення "захистом національної безпеки". Контроль за виконанням заборони покладено на Федеральну митну службу та ФСБ РФ.
Після блокування супутникового інтернету Starlink для російських військ на фронті більшість підрозділів РФ практично втратили зв'язок і можливість оперативного управління.
Військові блогери в Росії повідомляли про серйозні перебої з координацією дій на різних напрямках і визнавали, що система управління опинилася у стані безладу.




















Коментарі