Заява самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенко про те, що армія його країни приєднається до війни проти України у разі нападу на Білорусь пролунала не випадково.
Цю тезу білоруський диктатор сказав для президента Росії Володимира Путіна. Таку думку висловив політичний експерт Максим Джигун у коментарі ТСН.
"Ця фраза прозвучала напередодні візиту Лукашенка у Росію. Це такий дипломатичний жест до Путіна про те, що "як би ти мене не вмовляв ще раз приєднатися, публічну заяву я вже зробив і відмовився від цих намірів". Тобто, це перестраховка з боку Лукашенка для того, щоб у Путіна було менше бажання якось переламувати Лукашенка через коліно і змушувати його вступати у війну, тому це не більше, ніж застереження з боку самопроголошеного президента Білорусі про те, що він в цьому участь брати не буде", – заявив Джигун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР про загрозу від білорусів: бачимо, наскільки Росія на них тисне
При цьому вважає, що Путін використовує Білорусь для шантажу України.
На думку Джигуна, президент РФ розуміє, що загроза нападу на Україну з півночі – це дестабілізаційний фактор.
За словами експерта, влада України повинна тримати військових на північному кордоні, щоб стримувати повноцінний наступ.
"Глобально не спадає напруга з приводу можливого наступу з північно-західних регіонів України на наші території. Це розосереджує наші зусилля на інших фронтах, вимагає певних фінансових витрат для того, щоб окупуватися, щоб ставити ешелони оборони. Це для нас дестабілізаційний фактор. Путін це прекрасно розуміє і таким чином просто відтягує свою поразку на інших фронтах, не даючи повноцінно перейти в наступ українським військовим з великими ресурсами і з великими силами", – підсумував Джигун.
Днями Олександр Лукашенко заявив, що білоруська армія долучиться до російської у війні тільки у разі прямого нападу на Білорусь.
Президент Володимир Зеленський відреагував на погрози Лукашенка щодо того, що Білорусь буде вести війну разом із російськими військами зі своєї території, якщо хоч один український військовий перетне кордон.
Коментарі