Цього року було чимало скандалів навколо британської монаршої родини – від інтерв'ю Меґан Маркл і принца Гаррі американській ведучій Опрі Вінфрі до смерті чоловіка королеви Єлизавети ІІ принца Філіпа. Gazeta.ua зібрала найзначущі моменти.
У перші місяці року Велика Британія, як і решта світу, перебувала в умовах пандемії. А члени королівської сім'ї віддалено виконували свої обов'язки. Тут герцогиня Кембридзька з людьми, які пережили Голокост, і молодіжними послами з "Освітнього фонду Голокосту" у День пам'яті Голокосту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єлизавета II найме адвокатів для захисту від Меган Маркл
У День святого Валентина принц Гаррі й Меґан поділилися радісною новиною, що чекають на другу дитину. Разом з оголошенням вони опублікували це миле фото. Першому сину Арчі Гаррісону 6 травня виповнилося два роки. 4 червня народилася їхня друга дитина Лілібет Діана. Вона – 11-та правнучка королеви Єлизавети ІІ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меґан Маркл – 40: чим вражає дружина принца Гаррі
У березні принц Гаррі й Меґан шокували глядачів відвертістю під час інтерв'ю з Опрою Вінфрі. Члени королівської сім'ї розповіли про тиск на неї британської монаршої родини, їх вимушеною відмовою від королівських титулів та еміграцію в США, впливом на психічне здоров'я Меґан Маркл і начебто расизмом у королівській родині.
Після хвороби 9 квітня на 99-му році помер чоловік королеви принц Філіп. Він брав участь у Другій світовій війні як офіцер британського флоту, а перед одруженням прийняв британське підданство. Після сходження Єлизавети ІІ на престол 1952 року займався все життя церемоніалом і благодійністю. У нього й королеви четверо дітей - Чарльз 1948 року, принцеса Анна 1950-го, принц Ендрю 1960-го і принц Едвард 1964 року народження. Філіп був найстарішим чоловіком у британській королівській сім'ї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонсон розповів про стан королеви
Принц Гаррі приїхав із Каліфорнії на похорон діда - принца Філіпа. Хоча під час церемонії прощання він майже не розмовляв із братом принцом Вільямом через інтерв'ю Опрі.
Через пандемію на похороні принца Філіпа могли бути лише 30 осіб, а гостей доводилося розсаджувати поруч із членами їхніх родин, тому королева на самоті оплакувала чоловіка, з яким прожила 73 роки.
21 квітня королева Єлизавета II відзначила 95-річчя. Це був її перший день народження після смерті чоловіка. І вперше без офіційних урочистостей. Монарша родина тримала жалобу. Лише найближчі родичі зібралися у Віндзорському палаці, де королева живе з початку пандемії під опікою кількох слуг. Найстаршим чинним монархом у британській історії Єлизавета II стала ще 2015 року, у 89 років. За традицією, офіційно день народження монарха в Британії святкують другої суботи червня попри фактичну дату. Центральна церемонія дня - урочисте розведення варти з винесенням прапора гвардійського полку, який несе варту в Букінгемському палаці. 6 лютого 2022-го виповниться 70 років від початку правління королеви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кейт Міддлтон у чорному пальті з погонами зайняла місце королеви
Єлизавета є найстарішим британським монархом і який править найдовше.За весь час правління Єлизавета ІІ стикалася з критикою королівської родини. Проте підтримка монархії в Сполученому Королівстві була й залишається стабільно високою, як і її особиста популярність.
На знак того, що життя у Великій Британії повертається до нормального, королева відвідала державне відкриття парламенту в Лондоні 11 травня. Захід відбувався з обмеженою кількістю людей - через вік королеви й карантинні обмеження.
Принци Вільям і Гаррі 1 липня відкрили нову статую покійній матері, принцесі Діані, у день її 60-річчя. Її відкрили в Затонулому саду Кенсингтонського палацу. Скульптур відтворив Діану з трьома дітьми. Статуя - метафора, яка показує її багаторічну роботу в благодійності.
30 листопада острів Барбадос офіційно проголосили республікою. Королева Єлизавета II втратила статус конституційного монарха острова. Опівночі того дня на острові спустили прапор Великої Британії та оголосили республіку.
Королева залишається главою держави 15 країн Співдружності: Великої Британії, Австралії, Канади, Нової Зеландії, Антиґуа і Барбуди, Багамських островів, Белізу, Ґренади, Ямайки, Папуа-Нової Гвінеї, Сент-Люсії, Соломонових островів, Сент-Кітсу й Невісу, Сент-Вінсенту й Ґренадіни. Вона також є главою держави в кількох заморських територіях, що не входять до Співдружності: Гібралтар, Фолклендські острови, Бермуди й Кайманові острови.
Коментарі