Рівень смертності в Пекіні у 2022 році вперше за 20 років перевищив рівень народжуваності.
Населення у столиці Китаю скоротилося уперше з 2003 року, повідомляє Reuters. Рівень смертності в одному з найбільш населених міст країни зріс до 5,72 смертей на 1 тис. осіб, тоді як рівень народжуваності знизився до 5,6 млн.
"Ці цифри очікувані. З огляду на високі витрати на життя та освіту, цілком нормально, що рівень народжуваності серед постійних жителів столиці КНР низький", – заявив старший науковий співробітник Центру політичних досліджень Університету Вікторії в Австралії Сюцзянь Пен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демографічна криза: уперше за 60 років у КНР скоротилося населення
На початку грудня загальнонаціональне скасування суворих коронавірусних обмежень викликало нову хвилю зараження. Це призвело до великої кількості смертей у країні. Торік населення Китаю скоротилося вперше за 60 років.
У 2016 році в КНР пом'якшили політику однієї дитини, яка діяла протягом 35 років, дозволивши сім'ям мати двох дітей. У 2021 році обмеження підвищили до трьох. Крім того, Пекін запропонував низку стимулів для пар і молодих сімей, аби заохотити їх народжувати дітей. Зокрема запровадили грошові виплати, зниження податків і майнові поступки. Зіткнувшись зі скороченням чисельності населення в поєднанні з довготривалим зростанням тривалості життя, країна опинилася в демографічній кризі, яка матиме наслідки не лише для Китаю та його економіки, але й для усього світу.
Тим часом на Філіппінах 2021 року народилося 214 тис. незапланованих дітей. Кількість населення в країні зростає на 1,7 млн дітей в рік. Переважно в сім'ях, які ледь зводять кінці з кінцями. Пандемія коронавірусу – не єдина причина, через яку на Філіппінах виникла демографічна криза.
Одна з причин високої народжуваності в тому, що впливова католицька церква в країні виступає проти контрацепції, заохочуючи дітонародження. Попри заборони церкви, Філіппіни почали справлятися з ситуацією, і до карантину були успіхи в скороченні бідності, пов'язані з суворим виконанням урядом закону про репродуктивне здоров'я. Він зробив доступнышими для бідних філіппінців статеве виховання і контрацепцію. Але пандемія звела нанівець усі досягнення.
Коментарі