Недавно Федеральне відомство з морського судноплавства та гідрографії, яке дозволило продовжити роботи по "Північному потоку-2" з 15 січня, призупинило дію дозволу.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав експерт з енергетичної безпеки Михайло Гончар.
"Це сталося після апеляції 2 німецьких природоохоронних організацій - Асоціації захисту навколишнього середовища та Спілки охорони природи й біорізноманіття. Припускаю, відіграв роль арешт опозиційного політика Олексія Навального в Москві. Після отруєння його в Німеччині вже звучали пропозиції заморозити "Північний потік-2" на невизначений термін. Цього не відбулося, бо Анґела Меркель зайняла позицію, що економічні проєкти повинні бути поза дією політичних чинників", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Путін уже не висловлює оптимізму" - "Північний потік-2" не має шансів
За його словами, росіяни, користуючись цим, обшахраювали німців.
"Спочатку гарантували безпеку Навального, а як прибув у РФ - заарештували. Очевидно, на такий випадок у німецької сторони знайшовся "рояль у кущах" - апеляції екологів. Тепер німецький регулятор стверджує, що розгляд апеляцій по суті, обґрунтування яких ще не готові, може затягнутися на невизначений термін, аж до 2022 року", - прогнозує Михайло Гончар.
Повне інтерв'ю читайте у журналі "Країна" від 28 січня.
Компанія Nord Stream 2 AG стверджує, що планує завершити великі будівельні роботи 1-ї з 2 гілок російського газопроводу в обхід України в 1-й половині 2021 року, попри санкції США.
Коментарі