Федеральне відомство зі судноплавства і гідрографії Німеччини дало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні країни в Балтійському морі.
BSH 27 березня повідомило про дозвіл будівництва газопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні в Балтійському морі, йдеться у заяві відомства, передає "Інтерфакс".
Таким чином, необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент блокує будівництво "Північного потоку 2"
"Процедури отримання дозволів в інших чотирьох країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії, Фінляндії, Швеції та Данії, йдуть за графіком. "Північний потік – 2" чекає отримати їх у найближчі місяці до початку будівництва 2018 року", - пише проектна компанія.
Водночас Польща, країни Балтії та Данія стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від Газпрому. Адже він уже постачає майже третину об'ємів газу в ЄС.
Крім того, топ-менеджери російського Газпрому неодноразово заявляли про намір знизити, до 15 млрд м³ в рік, транзит газу через територію України в країни ЄС. Або взагалі припинити його.
Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу 2 ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Довжина газопроводу становитиме понад 1,2 тис. км. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.
Коментарі