Європейська комісія має намір рекомендувати розпочати переговори щодо вступу України та Молдови в ЄС уже цього місяця.
Зробити це планують ще до того, як Угорщина візьме на себе ротаційне головування в блоці. Про це пише Financial Times із посиланням на обізнані джерела.
Видання зазначає, що Єврокомісія наполягає на початку офіційних переговорів з Києвом і Кишиневом цього місяця, щоб дати позитивний сигнал обом країнам щодо їхнього прагнення до ЄС.
"У п'ятницю комісія заявить, що Україна тепер відповідає раніше не виконаним критеріям, включно з антикорупційними заходами, обмеженнями на політичне лобіювання, правилами декларування активів державних службовців і захистом мов, які використовуються національними меншинами", - пише FT.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша фаза скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС завершилась
Разом з тим Грузія, яка ухвалила закон про "іноземних агентів" всупереч попередженням Брюсселя, не отримає такої рекомендації.
Рекомендація Брюсселя вимагає одностайності урядів країн ЄС, і очікується, що Угорщина виступить із запереченнями, посилаючись, зокрема, на ставлення Києва до угорської меншини в Україні.
За словами високопоставленого дипломата ЄС, у Будапешта є додаткові претензії, що стосуються прав інших меншин в Україні, зокрема, використання неукраїнських мов, які виходять за рамки офіційних умов комісії.
Видання нагадує, що Угорщина прийме ротаційне головування в ЄС 1 липня, що дасть їй додаткові важелі впливу на формування порядку денного засідань, на яких обговорюватимуть питання, пов'язані з Україною.
Бельгія, яка нині головує в ЄС, сподівається досягти одностайності та провести перший раунд переговорів про вступ до ЄС 25 червня, перш ніж передати естафету Угорщині.
У грудні минулого року рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою лідери ЄС ухвалили за відсутності угорського прем'єра Віктора Орбана.
Це дозволило уникнути вето. Орбан свідомо залишив зустріч на час голосування за рішення стосовно України. Таким чином, Євросоюз погодив рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою та про надання Грузії статусу кандидата.
Коментарі