понеділок, 27 лютого 2023 18:00

Спецтема: Війна Росії проти України

"Є шлях до припинення війни в Україні" - Фарід Закарія

"Є шлях до припинення війни в Україні" - Фарід Закарія
Оглядач Фарід Закарія вважає, що деокупація Криму може посадити Путіна за стіл переговорів / CNN

Думки на сайті CNN оглядача Фаріда Закарія

Через рік відкритої агресії Росії проти України стало ясно, що жодна зі сторін недостатньо сильна, щоб виграти війну, і недостатньо слабка, щоб вимагати миру. Конфлікт зайшов у глухий кут. Досягнувши вражаючих успіхів, ЗСУ не досягли значних успіхів протягом кількох місяців. Тим часом, Росія окопалася на окупованих територіях, і її подальші атаки поки що не мають великого успіху.

Цифри розповідають історію. Згідно з аналізом The Washington Post, Росія окупувала близько 7% території України, коли розпочала вторгнення у лютому 2022 року. Вона вторглася у східну Україну та за місяць утримувала вже 22% території країни. Потім були українські контрнаступи, які до середини листопада повернули близько третини цих досягнень. Зараз РФ окупує близько 17% України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Західні літаки на озброєнні України зможуть вражати цілі в РФ" - Джеффрі Фішер

За останні три місяці нічого суттєвого не змінилося. Україна і Росія планують нові кроки, але щоб докорінно змінити ситуацію, будуть потрібні великі перемоги. Іншими словами, Україні потрібно відновити приблизно вдвічі більше території, ніж вона змогла повернути минулого року, просто щоб повернути землі, завойовані після вторгнення 2022 року.

Показники Росії у війні були поганими, але справи йдуть краще, особливо в утриманні території. Росія також спромоглася стабілізувати свою економіку. РФ вільно торгує з такими економічними гігантами, як Китай та Індія, а також із такими сусідами, як Туреччина та Іран. Завдяки цим та багатьом іншим країнам, крім сектора передових технологій, вона має доступ до всіх товарів і капіталу, які втратила внаслідок бойкоту Заходу. Зараз існує величезна світова економіка, до якої не належить Захід, і Росія може вільно плавати у цих водах. Довгострокові витрати війни та наслідки санкцій реальні, але повільні. Така ізоляція та біль рідко змінюють політику диктатур – подивіться на Північну Корею, Іран, Кубу та Венесуелу.

Захід має лише одну відповідь - дати Україні більше зброї та грошей

Отже, який шлях уперед? У короткостроковій перспективі Захід та його союзники мають лише одну відповідь - дати Україні більше зброї та грошей. Якщо ухвалено рішення, що агресивна війна Володимира Путіна не повинна бути винагороджена, то здійсніть усі заходи, щоб це стало реальністю. Майже в кожній системі озброєнь, яку запросила Україна, спочатку спостерігається двояке ставлення, потім затримка і, нарешті, згода. Чому б не надіслати більше й раніше? Наступні три місяці мають вирішальне значення, оскільки зима відтає та полегшує пересування військ.

Тільки драматичні перемоги України, такі як деокупація Криму, швидше за все, приведуть Путіна за стіл переговорів

Однак при цьому важко уявити повну перемогу в стилі Другої світової війни. Більшість війн закінчуються переговорами. Ця навряд чи буде іншою. Завдання Заходу - зробити так, щоб в Україні було достатньо успіхів та імпульсу на полі бою, щоб вона вступила до них із дуже сильною рукою. Лише драматичні перемоги України, такі як деокупація Криму, найімовірніше, приведуть Путіна за стіл переговорів.

Чи є спосіб покласти край бойовим діям? На папері так. Можна уявити припинення вогню, що поверне Україні всі землі, захоплені з лютого 2022 року. Захоплені раніше як Крим у 2014 році будуть предметом міжнародного арбітражу, включаючи місцеві референдуми, які проводитимуться міжнародними групами, а не Москвою. Крім того, Київ отримає гарантії безпеки від НАТО, хоча вони не поширюватимуться на ці спірні території. Цей компроміс, простіше кажучи, Крим та частина Донбасу за де-факто членство в НАТО та ЄС, можна продати українцям, бо вони досягнуть своєї давньої мети стати частиною Заходу. Це може бути прийнятним для Росії, бо вона може стверджувати, що захищає деякі російськомовні частини України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал в Міноборони і найгірший міністр: Артур Переверзєв про проблеми у відомстві

Багато хто вважає, що війна може закінчитися повною перемогою України. Я на це сподіваюся, але маю сумніви. У 2021 році Росія була більш ніж утричі більшою за Україну за населенням, майже в 15 разів більшою за ВВП і витрачала в 10 разів більше на оборонний бюджет. Відомо, що росіяни мають високу здатність до болю у воєнний час. СРСР втратив 24 млн. осіб під час Другої світової війни, порівняно з 420 тис. американців. ВВП України скоротився приблизно на 30% у 2022 році, і уряд витрачає більш ніж удвічі більше, ніж отримує завдяки допомозі Заходу.

Понад 13 млн людей в Україні переміщено, близько 8 млн із них за кордоном. Війна йде на українській землі, її міста розбомблені, її заводи зруйновані, її люди знедолені. Якщо війна затягнеться на роки, то варто поставити запитання - ми дозволяємо знищити Україну, щоб врятувати її?

Переклад Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «"Є шлях до припинення війни в Україні" - Фарід Закарія». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути