Наприкінці червня Іспанія вивела з експлуатації половину вугільних електростанцій.
Як пише El Pais, роботу припинили 7 із 15 вугільних електростанцій, оскільки їхні власники порахували, що переобладнання відповідно до вимог законодавства ЄС є фінансово невигідним.
Ще чотири станції готують до закриття у 2021-2022 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахтарі їдуть до Києва вибивати гроші
Ще кілька років тому закриті вугільні електростанції давали близько 15% усіх викидів парникових газів в Іспанії, забезпечуючи у 2018 році 15% потреб в електроенергії. На травень 2020 року частка електроенергії з вугільних електростанцій скоротилася до 1,4%.
Водночас міністерство екологічного переходу Іспанії не підтримало приєднання до групи країн, які пропонують встановити чіткі часові рамки поетапної відмови від вугільних електростанцій.
Вугільні шахти в Іспанії закрили ще півтора року тому, оскільки державна підтримка законодавством ЄС заборонена, а інакше ці підприємства не вижили б.
Рішення про припинення використання вугілля в енергетиці ухвалюють багато країн Західної Європи, в основному, з екологічних міркувань. Так, Великобританія планує закрити 7 вугільних електростанцій у 2022 році, Франція хотіла закрити їх у 2023-му, проте може це зробити вже у 2021-му. Нідерланди відмовляться від вугілля до 2030-го, першу ж з п'яти вугільних електростанцій збираються відключити у 2021-му. У Швеції мають намір обходитися без вугілля з 2022-го року, в Австрії — максимум з 2025-го, Фінляндії — з 2029-го.
Простий шахтар у Танзанії став мільйонером за одну добу після знахідки двох великих камінців танзаніту.
Коментарі