З грудня Росія втратила в Україні 20 тис. військових убитими та ще 80 тис. пораненими. Незважаючи на втрати, жодна із сторін не готова припиняти боротьбу. Майбутній український наступ може завдати Москві та Києву ще більше втрат. МВС України сформувало вісім додаткових бригад, близько 40 тис. бійців для майбутнього контрнаступу. Вони будуть готові йти у бій за два-три тижні. З документів Пентагону знаємо, що для прориву Україні потрібно щонайменше 12 бригад. Ось дещо з того, що писали у світових ЗМІ.
"Сплеск кількості смертей у боях у Росії підживлює побоювання, що буде ще більша бійня", The Washington Post, США
Згідно з оцінками, оприлюдненими цього тижня Білим домом, кількість убитих і поранених російських військових в Україні різко зросла в останні місяці, що підкреслює, наскільки запеклими стали бої, і припускає, що бійня може стати ще гіршою через контрнаступ Києва.
Такий сценарій може посилити і так приголомшливу кількість військових втрат, понесених з обох сторін, кажуть офіційні особи та аналітики. Ця цифра може перевищувати 360 тис. убитих та поранених разом узятих від початку війни, згідно з останніми підрахунками США.
Ці оцінки прозвучали на тлі того, що Штати і союзники продовжують постачати Україну арсенал зброї, що постійно розширюється. Вона призначена для завдання нищівних втрат російської армії. Це незважаючи на те, що приватно чиновники США вважають, що контрнаступ Києва принесе лише "скромні територіальні завоювання", а кровопролиття може продовжитися до 2024 року, і жодна зі сторін не забезпечить собі перемогу.
20 тис. росіян загинули у боях лише з грудня. Кремль з початку року вів безуспішний наступ, щоб зламати український опір
Білий дім цього тижня показав армію Володимира Путіна як таку, що сильно деградувала, заявивши, що близько 20 тис. росіян загинули в боях тільки з грудня. Кремль з початку року вів безуспішний наступ, щоб зламати український опір. За цей час було поранено ще 80 тис. російських військових.
Багато з цих жертв були в Бахмуті, де армія Путіна з кінця 2022 року веде запеклі бої проти українських сил, що окопалися.
Незрозуміло, скільки втрат за цей час зазнали українські частини. Київ тримає ці цифри в секреті, побоюючись, що зайва прозорість може послабити моральний дух військ та громадську підтримку війни.
США також відмовилися розкрити те, що їм відомо про масштаби втрат Києва. Розвідувальна оцінка, що просочилася наприкінці лютого, показала, що до 17 тис. українських солдатів загинули в боях з того часу, як рік тому почалося вторгнення РФ. У секретному документі йдеться, що за перший рік війни в боях загинуло 42,5 тис. російських військових.
Битва за Бахмут стала особливо жахливою, коли російські повітрянодесантні підрозділи захопили висоти на флангах міста, а командири ПВК "Вагнера" наказали російським зекам штурмувати квартали в центрі міста. На відміну від російських військових частин, засудженим забороняється відступати за жодних обставин, тож кількість вбитих непропорційно висока.
Майже половина з 20 тис. загиблих російських військових із грудня були з ПВК "Вагнера". Тисячі смертей були серед засуджених, яким наказали йти в бій "гарматним м'ясом".
Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі каже, що російські війська зазнали також значних втрат під час зимового наступу на Вугледар, Кремінну, Мар'їнку та інші місця.
Лі вказав на те, наскільки добре укріплені оборонні позиції ЗСУ, заявивши, що будь-який український контрнаступ може зіткнутися з аналогічними перешкодами та зростанням кількості загиблих українських військових.
Україна в Бахмуті також зазнає тяжких втрат і витрачає велику кількість бойової техніки
Українські військові заявили, що оборона Бахмута, яка стала найтривалішою битвою війни, була стратегічним кроком, спрямованим на ослаблення Росії, щоб змусити її армію витрачати більше людей, боєприпасів і зброї. Проте аналітики попереджають, що Україна також зазнає тяжких втрат і витрачає велику кількість бойової техніки.
Генерал-полковник Олександр Сирський заявив у лютому, що Київ вважає ПВК "Вагнера" одним із найефективніших російських підрозділів. За його словами, чим більше "вагнерівців" загине у боях за Бахмут, тим менше буде в України приводів для занепокоєння під час контрнаступу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найважливіше - визволити Херсонську та Запорізьку області, узбережжя Азовського моря" - Олександр Мотиль
"Росія завжди концентрувала тут найбільш підготовлені частини. І зазнавала найважчих втрат. Якщо подивитися на цю місцевість, вона буквально просякнута кров'ю людей, які тут загинули", - говорив тоді Сирський.
Оскільки з початку року українські війська втрачали позиції біля Бахмуту, у США применшують стратегічну цінність міста. У приватному порядку чиновники радили українцям піти звідти ще у січні.
Натомість українці посилили те, що вважають символічним значенням Бахмута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найкраща гарантія подальших постачань зброї – українські перемоги на полі бою" – Рассел Берман
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі, заявив у вівторок, що Росія втратила "можливо" 200-250 тис. убитими та пораненими загалом на війні. Путін замінив їх, за його словами, хвилями резервістів, які "погано навчені, екіпіровані та забезпечені".
Незважаючи на кровопролиття, жодна зі сторін не схильна припиняти війну. Згідно з оцінкою, війна затягнеться до 2024 року, навіть якщо Україна завдасть "непосильних втрат" росіянам.
"Переговори про припинення конфлікту малоймовірні протягом 2023 року за всіх розглянутих сценаріїв", - йдеться у витоках Пентагону.
"Україна формує вісім нових "штурмових" бригад для контрударів", The Guardian, Велика Британія
Вісім нових українських бригад сформовано для участі у майбутньому контрнаступі. МВС України заявило у вівторок, що повністю сформувало штурмові бригади, що налічують до 40 тис. військових. Але їм буде потрібна додаткова підготовка, перш ніж будуть готові взяти участь у бойових діях.
Глава МВС Ігор Клименко сказав, що війська будуть переоснащені, а процес навчання триватиме ще два-три тижні, перш ніж їм доручать "відповідні наступально-штурмові операції" разом із українською армією.
Обидві сторони продовжують вести бої на виснаження на східному фронті, особливо довкола Бахмута, де Україна зберігає плацдарм, незважаючи на майже рік російських атак.
Стратегія України полягає в тому, щоб завдати Росії важких втрат у міру її поступового поступу в Бахмуті. Витік документів Пентагону показав, що ЗСУ кинули підкріплення, щоб запобігти оточенню міста. Водночас, Київ поступово нарощує сили, щоб провести свою контратаку в міру поліпшення погоди.
У документах Пентагону йдеться, що військові навчання дійшли висновку, що для прориву Україні потрібні 12 свіжих бригад - три власних і дев'ять навчених і оснащених танками Leopard та іншою технікою стандарту НАТО
У тих же документах йдеться, що військові навчання дійшли висновку, що для прориву Україні потрібні 12 нових бригад. Зокрема, три власних і дев'ять навчених і оснащених західними танками Leopard та іншими танками, бронетранспортерами та технікою стандарту НАТО.
Неясно, чи є новосформований штурмовий загін, якому доручено допомагати регулярній армії, буде частиною необхідних бригад наступу чи додатковим резервом. За словами Клименка, незважаючи на те, що ці сили сформовані МВС, після розгортання вони перебувають під контролем Міністерства оборони.
Усі бійці сил є добровольцями, які складаються з новобранців, поліції та деяких ветеранів попередніх боїв з Росією, хоча для проведення наступальних операцій зазвичай вважається за необхідне вищий рівень підготовки.
Росія сподівається запобігти значному прориву України і хоче зміцнити владу на території, яку захопила на сході та півдні країни
Росія також готується до наступного етапу війни, сподіваючись, що зможе запобігти будь-якому значному прориву України та зміцнити свою владу на території, яку захопила на сході та півдні країни.
Міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що російським збройовим компаніям наказано швидко збільшити "темпи та обсяги виробництва". Зокрема, подвоїти випуск високоточних ракет.
"Президент Володимир Зеленський дізнався про витік інформації з Пентагону зі ЗМІ", CNN, США
Президент Володимир Зеленський не розмовляв із Білим будинком після того, як у соцмережах було розміщено колекцію секретних документів розвідки США. Він дізнався про витік із новин, і "не отримував інформацію від Білого дому чи Пентагону заздалегідь".
"Це безперечно погана історія. Вона погана для України та не вигідна для репутації Білого дому та США", - сказав він.
Бригадний генерал Патрік Райдер заявив, що не може відповісти на претензії Зеленського. Він повідомив, що міністр оборони Ллойд Остін "провів велику кількість телефонних дзвінків" з союзниками та партнерами, зокрема з українським колегою, міністром оборони Олексієм Рєзніковим.
"США, як і раніше, віддані тісній співпраці з Україною та міжнародними союзниками та партнерами, щоб забезпечити їм необхідну допомогу в галузі безпеки, щоб ті могли захистити свою країну та повернути суверенну територію", - сказав Райдер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Щоб зробити Росію нормальною, їй слід відрізати "воювалку" - Іван Ступак
Документи, оприлюднені 21-річним Джеком Тейшейрою, застали адміністрацію Джо Байдена зненацька, розкриваючи різку оцінку розвідки США щодо війни в Україні.
Витік виявила кричущі недоліки в тому, як Пентагон охороняє свої найважливіші секрети. Минулої середи ВПС усунули з посади двох керівників Національної гвардії ВПС через тиждень після того, як відповідний підрозділ припинив розвідувальну місію на тлі розслідування.
У минулому огляді преси Gazeta.ua писала, що Росія показує сум'яття та нестачу снарядів перед українським контрнаступом. Залучення до Приятгнення до відповідальності російських військових злочинців – тривалий і важкий процес. Поки що в Україні багато хаосу бракує людей на місцях для збирання доказів, координації зусиль та змін в українському законодавстві.
Коментарі