Спікер Палати представників США Майк Джонсон не буде ставити на голосування законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню без вирішення внутрішнього міграційного питання.
Однак, він розуміє, яку загрозу несе Росія і чому підтримка України є важливою. Про це у коментарі 24 Каналу сказав колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
За його словами, питання в тому, чи вважає Джонсон російську загрозу головною проблемою.
Дипломат нагадав, що спікер - республіканець. Він підтримує Дональда Трампа і йому важливо, як просувається виборча кампанія експрезидента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пентагоні зробили заяву про підтримку України
"Це в якомусь сенсі монополізація влади. Тому коли Майк Джонсон каже, що його не змусять, як політик-республіканець він має рацію. Він хоче винесення на голосування, а це від нього залежить, або за якісь зміни до цього законопроєкту отримати зиски для республіканців. Не обов'язково тільки для Трампа", - зазначив Клімкін.
Він також наголосив, що двопартійний консенсус американської підтримки України може бути під загрозою.
"Як, власне, розвивалося висунення кандидатів від республіканців? 80% підтримувало тих, хто за ізоляцію США. Це Трамп, Десантіс. І не тому, що вони люблять Росію або не люблять нас. Ні, вони просто дивляться на Китай і кажуть: китайці ж не перевантажують себе за кордоном, а чого ми маємо? Дуже багато республіканців бачать Китай, як загрозу номер один, а Росію - як загрозу два з половиною. І це потрібно змінити", - сказав дипломат.
За його словами, у короткий термін змінити це не вдасться. На думку Клімкіна, потрібно говорити з американцями, які підтримують республіканську партію, і робити це саме аргументами, а не емоціями.
"Нам зараз дуже потрібно, щоб ми пішли, як кажуть, "в люди" і пояснили цим людям на пальцях, що ми захищаємось не тільки від Росії, і не тільки Європу захищаємо, яка багатьом республіканцям майже байдужа. А захищаємо християнські цінності, які для них зовсім не байдужі, захищаємо від підсилення Китаю", - додав Клімкін.
Палата представників Сполучених Штатів Америки вирішила піти на перерву до 28 лютого. При цьому законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню так і не був проголосований.
Президент США Джо Байден різко висловився щодо цієї двотижневої перерви. За його словами, "нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута".
Коментарі