середа, 24 червня 2026 16:02

Більше танкерів проходять Ормузьку протоку: ціна на нафту майже повернулася до довоєнного рівня

Більше танкерів проходять Ормузьку протоку: ціна на нафту майже повернулася до довоєнного рівня
Ціна на нафту впала через розблокування Ормузької протоки. Фото: Pixabay

Нафта дешевшає, бо дедалі більше танкерів проходять Ормузьку протоку.

Ціни на нафту продовжили зниження на тлі збільшення кількості танкерів, які відкрито перетинають Ормузьку протоку. Серпневий ф'ючерс на Brent подешевшав на 2,4% і коштує $75,22. Про це свідчать дані ICE Futures.

Вересневий ф'ючерс на Brent, що торгується активніше, втрачає в ціні 2,16% - до $75,14 за барель. До перших американо-ізраїльських ударів по Ірану Brent трималася на рівні $72,5.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світові ціни на нафту досягли найнижчого рівня за чотири місяці - Reuters

Цифри відображають не лише збільшення судноплавства через Ормузьку протоку, а й повернення іранської нафти на світовий ринок - США дали дозвіл купувати її без вторинних санкцій із 21 червня на 60 днів.

"Я думаю, ринок чекав, поки останні оптимістично налаштовані "бики" здадуться, і ми знайшли дно близько $75. Попереду багато питань: поповнення пропозиції, час очікування відвантажень, повернення Китаю до покупців", - цитує Bloomberg Карла Ларрі з Enverus.

Ціни на нафту впали приблизно на 40%, порівнюючи з піком у розпал війни на Близькому Сході, а стійке зростання вантажообігу доповнює заходи, вжиті для пом'якшення наслідків перебоїв в Ормузькій протоці. Транзит нафти відновився: лише ОАЕ протягом останніх тижнів продали близько 60 млн барелів нафти з Перської затоки.

Ліміти на продаж пального вже діють більш ніж у 50 регіонах Росії. Обмеження на продаж бензину та дизельного палива запровадили в Ханти-Мансійському автономному окрузі - регіоні, де видобувається близько 40% усієї російської нафти.

Зараз ви читаєте новину «Більше танкерів проходять Ормузьку протоку: ціна на нафту майже повернулася до довоєнного рівня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути