Ексклюзиви
Середа, 04 серпня 2021 07:01

218 жертв і тисячі поранених: стався один із найсильніших вибухів в історії

218 жертв і тисячі поранених: стався один із найсильніших вибухів в історії
Пошкодження після вибуху в Бейруті / Mehr News Agency

4 серпня 2020 року велика кількість аміачної селітри, що зберігалося в порту ліванської столиці Бейрута, вибухнула. В результаті загинуло щонайменше 218 осіб, були поранені 7500 осіб і завдано матеріальних збитків на суму $15 млрд. 300 тис людей залишилися без даху над головою.

Вантаж масою 2750 тонн, що еквівалентно приблизно 1,1 кілотоннам у тротиловому еквіваленті, зберігався на складі без належних заходів безпеки протягом попередніх шести років. Його конфіскувала владиаЛівану у покинутого судна MV Rhosus. Вибуху передувала пожежа на тому ж складі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посеред дороги вибухнув бензовоз: перевозив 53 тис. л пального

Вибух відчувався навіть у Туреччині, Сирії, Ізраїлі, Палестині, і деяких частинах Європи. Він був чутний на Кіпрі, що знаходиться на відстані більше 240 км. Вважається одним з найпотужніших штучних неядерних вибухів в історії.

До вибуху економіка Лівану перебувала в кризі. Уряд оголосив дефолт за боргами, національна валюта впала, а рівень бідності перевищив 50%. Крім того, пандемія Covid-19 охопила багато лікарень країни, а в деяких вже бракувало предметів медичного призначення, і вони були не в змозі платити персоналу через фінансову кризу.

Державний порт Бейрута служить основним морським пунктом в'їзду до Лівану і життєво важливим елементом інфраструктури для імпорту дефіцитних товарів.

Після вибуху влада Лівану оголосила двотижневий надзвичайний стан через катастрофу. Після цього по всій країні спалахнули протести проти уряду за його нездатність запобігти катастрофі.

Зараз ви читаєте новину «218 жертв і тисячі поранених: стався один із найсильніших вибухів в історії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі