пʼятниця, 30 грудня 2011 05:30

Золоті нагороди українців на чемпіонатах світу-2011

Ольга Волкова здобула першу нагороду українців на чемпіонатах світу з фристайлу — бронзову

Володимир КЛИЧКО, 35 років, професійний бокс

2 липня український суперважковаговик переміг за очками британця Девіда Хея і став чемпіоном світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації. Брати Клички тепер володіють чотирма найпрестижнішими титулами у світовому боксі.

Василь ЛОМАЧЕНКО, 23 роки, любительський бокс

Уродженець міста Білгород-Дністровський на Одещині вдруге поспіль виграв титул найсильнішого на планеті. Ломаченко ледь не вибув із боротьби в 1/8 фіналу, коли судді оголосили перемогу його суперника бразильця Робсона Консейсао. Українська сторона подала протест. Його задовольнили.

Євген Хитров, 23 роки, любительський бокс

Тренери, обираючи склад на чемпіонат світу, поставили на Хитрова, віддавши йому перевагу перед бронзовим призером чемпіонату світу-2007 Сергієм Дерев'янченком та чемпіоном Європи-2009 Іваном Сенаєм. "Золото" Хитрова підтвердило правильність рішення тренерського штабу.

Тарас ШЕЛЕСТЮК, 26 років, любительський бокс

Під час турніру здолав кубинця Карлоса Бентойра, француза Алексіса Вастена і росіянина Андрія Замкового, а у фіналі побив дворазового чемпіона світу Серіка Сапієва з Казахстану.

Олександр УСІК, 24 роки, любительський бокс

Сімферополець не просто став чемпіоном. Його визнали найкращим бійцем турніру.

Ольга САЛАДУХА, 28 років, легка атлетика

Перемога донеччанки у секторі потрійного стрибка була прогнозованою. Для "золота" українці було досить показаних у першій спробі 14,94 м.

Вікторія ТЕРЕЩУК, 29 років/Дмитро Кирпулянський, 26 років, сучасне п'ятиборство

Початок чемпіонату видався для луганянки невдалим — після перших двох видів кваліфікації вона посідала 20-те місце. Але у фіналі Вікторія контролювала ситуацію настільки, що останній вид — бігову дистанцію — пройшла майже без конкуренції. У міксті стала першою разом із донеччанином Дмитром Кирпулянським.

Ганна ВАСИЛЕНКО, 25 років, боротьба

Одеситка не їздила цього року на європейську першість. Зате на світовій Ганна здолала найсильніших представниць своєї категорії — азербайджанку Соню Ахмадлі та шведку Софію Маттссон.

Михайло КОШМАН, 20 років, веслування

Єдине "золото" України на цьогорічному чемпіонаті. Виграв  5000-метрову дистанцію у змаганнях на каное.

Потенційні "зірки" нашого спорту

Ольга ВОЛКОВА, 24 роки, фристайл

Спортсменка з Миколаєва здобула бронзу чемпіонату світу. Це перша медаль України на чемпіонатах світу. Також стала третьою у загальному заліку Кубка світу-2011.

Олександр ДОЛГОПОЛОВ, 23 роки, теніс

У січні дійшов до чвертьфіналу відкритого чемпіонату Австралії. За півроку виграв турнір АТП у хорватському Умазі. У тенісному рейтингу закінчив рік на 15-му місці.

Шериф ЕЛЬ-ШЕРИФ, 22 роки, легка атлетика

У липні виграв молодіжний чемпіонат Європи. На "дорослому" чемпіонаті фінішував 12-м, але стрибок на 17,72 м підтверджує його потенціал.

Зараз ви читаєте новину «Золоті нагороди українців на чемпіонатах світу-2011». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua