четвер, 13 квітня 2006 19:47

"У Димінського не все в порядку з головою"

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Ігор Суркіс визнає, що найбільших успіхів ”Динамо” досягало, коли за нього виступали вітчизняні гравці, а також білоруси Белькевич і Хацкевич
Ігор Суркіс визнає, що найбільших успіхів ”Динамо” досягало, коли за нього виступали вітчизняні гравці, а також білоруси Белькевич і Хацкевич

Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс, 47 років, про футбол може говорити безупинно. Помітно, що ця тема додає йому непідробного задоволення. Він дозволяє співбесіднику дискутувати і не нав"язує своєї думки. Під час розмови часто палить.

Ви не пошкодували, коли змінили тренера Сабо на тренера Буряка?

— Сабо пішов за власним бажанням. Вчинив, м"яко кажучи, некоректно. Тому що на переправі коней не міняють. Сабо мав попередити мене про добровільну відставку з посади тренера взимку минулого року. Тоді б я мав час провести підготовчу роботу щодо призначення нового тренера. Поставив Буряка. Він не хотів псувати ні з ким стосунків і повіз до Берна на матч із "Тюном" аж 26 футболістів. Це велика помилка. У команди має бути кістяк.

Чому не призначили іноземця наставником "Динамо"?

— Я розглядав кандидатури німця Хітцфельда, француза Ле Ґуена, іспанця Клементе. Жоден з них не дав гарантію того, що "Динамо" стане клубом, яким було за часів Лобановського. Крім того, люди із Західної Європи приїжджатимуть сюди тільки для того, щоб заробити гроші.

Чим керувалися, призначаючи головним тренером Анатолія Дем"яненка?

— Він давно працює у структурі клубу, знає всі вимоги. Окрім того, у мене прекрасний людський контакт з Дем"яненком.

Повернення Реброва, Ващука, придбання Ротаня, Михалика означає курс на українізацію колективу?

— Так, бо найбільших успіхів "Динамо" досягало, коли за нього виступали вітчизняні гравці. Плюс білоруси — Белькевич та Хацкевич. Повернення Реброва — символічне. Його перебування у команді дисциплінує легіонерів.

Ващук перейшов з "Динамо" до московського "Спартака" три з лишком роки тому. При цьому кинув тінь на вас, поставивши під сумнів наявність чинного контракту з "Динамо". Чи важко Вам далося рішення повернути його в команду?

— Коли Ващук прийшов до мене, я запитав: "Що тобі потрібно?". "Простіть мене, — відповів Владислав, — більше нічого". Я простив. Запитав: "Хочеш грати у "Динамо"?"."Думаю, це нереально", — каже. І я поставив крапку у розмові: "Іди підписуй контракт". Це все зайняло 15 хвилин.

Грошима, зайвим мільйоном чи півтора, мене не спокусиш

Чому відпустили Родріго до бразильського "Корінтіанса"?

— Ми брали Родріго торік. Він рвався у "Динамо". А в Україні зіштовхнувся з сімейними проблемами. Дружина з дитиною через наші кліматичні умови не захотіла переїжджати до Києва.

Останнім часом перша динамівська команда не поповнюється власними вихованцями. Це свідчить про погану роботу дитячої школи?

— Я попередив і Сабо, і Буряка, і керівників клубної дитячої школи: чекатиму ще рік. Якщо в цей термін хоча б одна людина не перейде до першої команди, я звільнюся від людей, які відповідають за підготовку талантів.

У нас навчається 1500 дітей. Тренери мають пристойну зарплатню, виїжджають з хлопцями на турніри, привозять кубки. Навіщо мені ці кубки? Мені потрібні футболісти. Нехай не для "Динамо" — для інших команд України та Росії. Щоб ми могли їх продати і на виручені кошти придбати кваліфікованих гравців.

"Динамо" може дозволити собі придбати зірок російської прем"єр-ліги — Аршавіна, Кержакова?

— Обох я б купив із задоволенням, ще Валерій Лобановський відзначав їхній талант. Фінансові можливості є. Немає бажання "Зеніту", який володіє правами на цих футболістів, їх відпустити.

Російські команди просять у "Динамо" гравців?

— "Локомотив" хотів Рінкона, "Спартак" — Гавранчича. Але вони мені самому потрібні. Грошима, зайвим мільйоном чи півтора, мене не спокусиш.

Вам не набрид чемпіонат України, у якому боротьбу за "золото" ведуть тільки дві команди?

— Не те що набрид. Я просто не отримую адреналіну від матчів нашого чемпіонату. У цьому році навіть не вирушаю з командою на виїзні матчі.

У матчі "Іллічівець" — "Динамо" суддя помилився на користь киян.

— Я визнаю це. І хочу, щоб ви написали: мені не потрібні такі перемоги. Помилився суддя. Треба карати за помилки. Неважливо, у чий бік. Якщо Чернат у Києві забив "Іллічівцю" "чистий" гол, а його не зарахували, то про це теж треба говорити. А не кричати, що підсуджують "Динамо". У матчі на суперкубок суддя не дав пенальті у ворота "Шахтаря". Хіба я почав волати на всю країну? Ні, просто підійшов до Рината Ахметова, обійняв його і привітав з перемогою.

Просинаюся, а дружина каже: що ти смикаєшся?

Як відреагували на слова президента "Карпат" Петра Димінського, спрямовані проти вас і вашого брата?

— Я нічого не маю проти "Карпат" та прекрасних львівських уболівальників. Але якщо у Димінського, вибачте, не все в порядку з головою, то я на нього навіть ображатися не можу. Людей судять за вчинками. Суркісів європейська футбольна громадськість знає. Бо і Блаттер, і Йоханссон, і Платіні бачили, що вони зробили для українського футболу. Хто знає Димінського і що він зробив, крім дивних ігор у Стрию (Суркіс має на увазі матч "Карпати" — "Спартак" (Суми), який, на думку багатьох очевидців, був договірним. — "ГПУ")?

Чого чекаєте від збірної України на Кубку світу?

— Все, що буде вищим, ніж вихід з підгрупи, — це подвиг.

Як відпочиваєте від футболу?

— Футбол мені навіть сниться. Просинаюся, а дружина каже: що ти смикаєшся? А взагалі найкращий час для відпочинку — зимова перерва у чемпіонаті. Нервова система хоч трохи заспокоюється.

Завершуємо бесіду саме тоді, коли до кабінету динамівського президента заходить його старший брат Григорій. "Здравствуйте, молодые люди," — вітається він і тисне руку.

Ігор Суркіс народився 22 листопада 1958 року в Києві
1981 — закінчив Київський інститут народного господарства
1981–1988 — начальник відділу ремонтно-будівельного управління "Київжитлорембудмонтаж"
1988–1989 — заступник начальника управління житлового господарства Шевченківського райвиконкому Києва
1989–1990 — начальник відділу Міністерства житлово-комунального господарства України
1990–1994 — директор комерційного центру СП "Динамо-Атлантик"
1994–1998 — генеральний директор ТОВ "Динамо-Атлантик"
1998–2002 — перший віце-президент київського "Динамо"
2002 — президент київського "Динамо", лауреат Державної премії України в галузі архітектури
Нагороджений орденом "За заслуги" II ступеня. Одружений, має двох доньок

Зараз ви читаєте новину «"У Димінського не все в порядку з головою"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути