Почесний президент іспанського "Реала" 88-річний Альфредо Ді Стефано помер 7 липня. Згадуємо п'ять випадків з життя дворазового володаря "Золотого м'яча".
1. Ді Стефано народився в Аргентині 1926-го. Його дід виїхав з італійського острова Капрі й організував бізнес — перевезення між Аргентиною і Парагваєм. Мати майбутньої зірки "Реала" мала ірландські корені, тому син народився білявий. Спочатку йому дали прізвисько ель Алеман — німець, потім — Біла Стріла. В "Реалі" його називали Білий Король. На батьківщині Альфредо пограв за дві команди — "Рівер Плейт" і "Уракан".
2. 1949 року "Рівер Плейт" вирушив у турне Європою. Тоді Альфредо і дізнався, що президент "Рівера" Антоніо Ліберті веде перемовини про його продаж. Гравець вимагав пояснень.
— Можеш валити на всі чотири сторони, — почув відповідь.
Ді Стефано поїхав до Колумбії, де виступав за "Мільонарис". Там йому платили втричі більше, ніж у "Рівер Плейті". 1952-го "Мільонарис" прибув до Мадрида на святкування 50-річчя "Реала". В товариському матчі колумбійці перемогли 4:2. Ді Стефано забив два голи.
— Альфредо треба брати, — сказав після гри президент "Реала" Сантьяґо Бернабеу.
3. Спочатку Мадрид не сподобався Ді Стефано. Місто називав сірим, а тамтешні автомобілі — старими. Оскільки "Барселона" теж претендувала на гравця й уклала контракт із "Рівером", між нею та "Реалом" почалася суперечка. Мадридці домовилися із "Мільонарисом". Міжнародна федерація футболу ухвалила неоднозначне рішення: Ді Стефано мав відіграти два сезони за "Реал", а два — за "Барселону". Дебют виявився провальним — форвард довго не міг забити. Каталонці швидко продали свою частину прав на гравця за $80 тис. Ді Стефано у першому ж своєму матчі проти "Барселони" забив два м'ячі. "Реал" став чемпіоном Іспанії після 21-річної перерви. Потім п'ять разів поспіль вигравав фінали Кубка чемпіонів. У кожному з них Ді Стефано забивав.
4. Ді Стефано ревниво ставився до любові глядачів.
— Глядачі — твій головний тренер, — казав новачкам. — Вони змушують тебе творити на полі дива, а можуть і вигнати з нього.
1958 року до Мадрида прибув бразилець Діді, який відібрав у Ді Стефано неофіційне звання улюбленця вболівальників. На першому тренуванні Альфредо поставив перед новачком сітку з м'ячами й свої брудні бутси. Мовляв, неси, хлопче. Потім виправдовувався, що не впізнав у молодому бразильцеві футбольну "зірку". Думав, що то новий працівник клубу. Згодом ді Стефано змовився з Пушкашем і принципово не давав пасів на Діді. За рік той розірвав контракт. На прощання потис руку всім, окрім Альфредо.
5. Тривалий час ді Стефано був рекордсменом "Реала" за кількістю забитих голів — 307. Згодом його рекорд побив Рауль, але провів при цьому вдвічі більше матчів. Альфредо зіграв за чотири збірні — Аргентину, Колумбію, Іспанію і Каталонію. З іспанською не здобув жодного трофея. Під час перебування у Венесуелі його викрали бойовики фронту визволення. Альфредо був у полоні три доби.
З жінкою Сарою мали шестеро дітей. Коли вона померла 2005-го, важкохворий Альфредо хотів одружитися на своїй секретарці. Була на 50 років молодшою. Але діти Ді Стефано не дозволили.
Коментарі