Здобуття Україною права проведення Євробаскету-2015 — це результат чіткої взаємодії української влади та Федерації баскетболу України, а також не байдужості до цього питання громадськості та журналістів. Про це сьогодні на прес-конференції сказав президент ФБУ Олександр Волков.
"Я всіх вас вітаю з цією подією. Довгої єйфорії з цього приводу не було. Майже одразу переключився на робочу обстановку. Я вдячний всій українській баскетбольній родині, яка не дивлячись ні нащо, зокрема низькі зарплати, відсутність належної інфраструктури, працювала на цим амбітним завданням".
Чотири країни, що були нашими конкурентами (Франція, Німеччина, Італія і Хорватія) виявилися просто неготові до цієї боротьби, яку ми їм нав'язали. Вони думали, що за рахунок граних залів, інфраструктури у них все пройде "на автоматі". Ми не звертали на це уваги і послідовно крок за кроком робили свою роботу. Коли наші конкуренти це побачили, то зрозуміли, що їм краще було піти. У ФІБА на очах були сльози після нашої презентації."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні пройде ЧЄ з баскетболу серед чоловіків
Волков відзначив участь членів української делегації.
"Сергій Бубка — це діамант, який має просто магічну дію. І Бориса Колеснікова вже знають як людину, яка закрила питання, щодо Євро-2012".
За словами президента ФБУ, великі українські компанії вже прийняли участь у підготовці до турніру.
"Заявочний внесок складає 8 млн євро. Половину цих грошей оплатив "Аеросвіт". На іншу частину теж знайдемо спонсорів. На плечі держави це не ляже."
Для проведення турніру Україна представила шість міст — Одесу, Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Київ та Львів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна проведе баскетбольне Євро у 2015 році
"Це був лише попередній план у рамках промо-акції. Зараз багато чого буде коригуватися, зокрема мені вже дзвонять з багатьох міст (Запоріжжя, Івано-Франківська) і питають чи можуть вони прийняти участь у Євробаскеті. Нічого виключати не можна. Багато чого залежатиме від керівників міст, від їхніх дій.
Якщо у Литві матчі приймали міста із населенням 50-100 тисяч людей, то наші, в яких 300 тисяч мешканців і більше мають впоратися. Якщо ви помітили, чотири із сказаних вище міст приймуть Євро-2012. Це Донецьк, Харків, Київ та Львів. Це було обов'язковою вимогою ФІБА, адже там все працює, міліція знає що робити і так далі. У решти, зокрема, Одеси та Дніпропетровська є шанс довести УЄФА, що там помилилася, виключивши їх зі списку міст-господарів Євро-2012."
На думку Волкова завдання перед Україною не досить таке і велике.
"По суті нам треба лише побудувати арени. В рамках чотирьох років це цілком реально. Адже Литва за два роки побудувала чотири нових майданчики".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фрателло продовжить тренувати збірну України
Очолити організаційний комітет турніру може Маркіян Лубківський.
"Він набув велику досвіду при підготовці до Євро-2012. Будемо сподіватися, що воно пройде на "ура", а там хай відпочине і, сподіваюсь, приступить до роботи.
Щодо розміщення команд, будемо робити так, щоб це було якомога ближче до кордонів країн учасниць. Наприклад, Туреччину поселимо в Одесі і т.д."
Фінансова складова? Максимально навантажимо приватних інвесторів і лише часткового турнір профінансує держава, адже баскетбол — це не дуже дорогий вид спорту."
За словами Волкова детальніший план підготовки турніру буде складено наприкінці січня 2012 року.
Коментарі
2