понеділок, 25 вересня 2017 11:09

Народився український володар "Золотого м'яча"

Ігорю Бєланову вручили "Золотий м'яч" найкращому футболісту Європи 1986 року

25 вересня 1960 року народився Ігор Бєланов – другий український футболіст в історії, який отримав "Золотий м'яч".

19-річний Бєланов почав свої виступи в одеському СКА, звідки перейшов до "Чорноморця". В головній одеській команді провів повних чотири сезони. У 1985-му Ігоря покликав до київського "Динамо" Валерій Лобановський, коли від переходу відмовився інший український форвард – Віктор Грачов із "Шахтаря".

Спочатку навантаження Лобановського лякали одесита, й він зібрався навіть утікати з Києва, але вчасно схаменувся.

Переломним для Ігоря став матч, який відбувся 25 травня 1985-го в Києві. "Динамо" приймало "Спартак". Перший гол новоспечений киянин провів після прострілу з правого флангу. Ігор ударив злету так сильно, що голкіпер москвичів Рінат Дасаєв не встиг підняти руки. М'яч від поперечини залетів у ворота. У другому таймі Бєланов випередив свого опікуна Морозова й головою вдруге вразив ворота "Спартака" - 2:0. Москвичі припинили боротьбу.

Навантаження Лобановського лякали Бєланова і він зібрався навіть утікати з Києва

– Відігруватися за рахунку - 2:0 було би несолідно, – резюмував тренер москвичів Костянтин Бєсков.

Наступного року Ігор зіграв кілька незабутніх матчів. Разом із командою він виграв Кубок кубків. В чвертьфіналі у Відні проти "Рапіда" Ігор забив дуже красивий м'яч головою. На Кубку світу в Мексиці відзначився хет-триком у драматичній грі проти Бельгії – 3:4. У жовтні забив у ворота збірної Франції у матчі відбору на чемпіонат Європи.

Навесні 1987-го під час чвертьфіналу Кубка чемпіонів проти "Бешикташу" йому заслужено вручили "Золотий м'яч" як найкращому футболісту Європи 1986 року.

1989-го Бєланов перейшов до менхенгладбаської "Боруссії", але за два сезони забив там усього 5 м'ячів. Згодом його продали до "Айнтрахту" з Франкфурта, де за 4 сезони Ігор забив 21 м'яч.

36-річний Бєланов догравав у "Маріуполі", де в чотирьох матчах чемпіонату України забив 4 голи. Нині – бізнесмен.

Зараз ви читаєте новину «Народився український володар "Золотого м'яча"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua