Футбольний тренер Олег Федорчук розповів, хто із його вихованців шанував Голодомор.
– Найперше – Володимир Гоменюк. Він сам родом із дуже патріотичної родини. Його дядько – український священик. Тому тема Голодомору для нього завжди була болючою. Видно, що гравець переживав її серцем. Дивувався, що на Волині голоду не було, хоч земля гірша, а на Черкащині – був. Бо на Волині не було комуністів.
Ще один волинянин – Олександр Чижевський. Гравець завжди з трепетом говорив про вбитих голодом.
Коли дід приходив із роботи й засинав – лише тоді родина виходила вночі на поле, щоби позбирати колоски
Із сучасних гравців – Дмитро Шастал із "Олександрії". Дуже освічений хлопець, всебічно розвинутий, інтелектуал. Завжди міг підтримати тему, навести якісь історичні приклади.
Олег Вікторович каже, що Голодомор не минув і його родини.
– Мій дід мав багатодітну родину. Був головою колгоспу, але сім'я голодувала. Коли дід приходив із роботи й засинав – лише тоді родина виходила вночі на поле, щоби позбирати колоски.
– Свого часу я довго говорив про Голодомор із тещею. Вона – 1924 року народження. Казала, що Голодомору не було, але дітей на вулцю боялися випускати. Чому боялися? Бо їх могли впіймати і з'їсти. То це не Голодомор?
Федорчук каже, що з усіх народів колишнього Радянського Союзу лише росіяни не визнають Голодомору.
– Востаннє я був у Москві 1999 року. Припинив спілкуватися з росіянами. Вони вважають, що тему Голодомору Україна приватизувала, а насправді від нього страждали всі народи СРСР. А грузини завжди нам співчували, бо знали, чим був СРСР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шведу краще їхати до Бельгії
Лише в ХХ столітті Україна пережила три Голодомори – 1921, 1932-33 й 1946-47 років.
Коментарі