понеділок, 15 березня 2021 17:21

Світовий футбол втрачає гроші через пандемію

Світовий футбол втрачає гроші через пандемію
Згідно з офіційною статистикою фінансових втрат, багато клубів втратили суми, рівні третині їх ринкової вартості. Фото: Soccer.Ru

Корективи, які Covid-19 вніс в життя мільярдів людей, складно не помічати. Причому, мова йде не тільки про такі потерпілі сферах, як медицина, туризм, подорожі, імпорт і експорт, сегмент розваг, а й спорт. Навіть "король спорту" футбол, чию популярність складно переоцінити, переживав кризові місяці, а клуби, від престижних до аматорських, недоотримували левову частку звичайного прибутку.

Згідно з офіційною статистикою фінансових втрат, яка вперше була опублікувала ще у вересні минулого року, багато клубів втратили суми, рівні третині їх ринкової вартості. За даними самого FIFA, карантини і вимушена зупинка чемпіонатів всього на три місяці, в результаті привели до того, що клуби недорахувалися 14 мільярдів доларів. Це при тому, що всю клубну індустрію футболу оцінюють максимум в 45 мільярдів.

Паралельно з футболом, як грою, постраждали багато суміжних сфер. Виробники спортивних аксесуарів і клубної атрибутики, тренери та обслуговуючий персонал, працівник баз відпочинку і футбольних шкіл, медійні та інші комерційні організації. Якщо прочитати про Мелбет огляд, як і історію багатьох інших аналогічних компаній, то виявиться, що за свою історію вони ще не стикалися з такою кризою, як в "ковідні" часи.

Якщо говорити про клуби, то сильніше за всіх постраждали ті організації, які виступають в середніх і нижчих дивізіонах, а також клубні "молодіжки", причому навіть в престижних ФК.

Якщо говорити про географію кризи, то найбільш серйозний удар припав на футбольні клуби Південної Америки. Однак і в Старому Світі справи йдуть не краще - в тій же Великобританії на тлі складної ситуації з хворими і постійними карантинами, дивізіони, клубам від Прем'єр-ліги до місцевих чемпіонатів довелося серйозно задуматися над своїм майбутнім. Багато спортсменів, які грали без зіркових зарплат, опинились перед вибором - чекати, поки ситуація вирішиться, або шукати собі нову професію. Нехай і на певний період.

Давати прогнози на спорт і на те, як зміниться футбол у випадку з третьою чи четвертою хвилею пандемії, поки не візьметься жоден експерт. Навіть сьогодні, в 2021 році. Однак практика показала, що футбольна індустрія не була готова до таких випробувань, а понесені втрати виявилися невідповідними бюджетам екстрено створених фондів допомоги. Той самий FIFA зумів зібрати близько 1,5 мільярди, а понесені втрати в комплексі, як було сказано раніше, перевищили 14 мільярдів.

Зараз ви читаєте новину «Світовий футбол втрачає гроші через пандемію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути