пʼятниця, 23 березня 2018 20:11

Експерт розповів про справи Реброва у Саудівській Аравії і чому він хотів узяти Гармаша

Експерт розповів про справи Реброва у Саудівській Аравії і чому він хотів узяти Гармаша
Сергій Ребров з літа працює у Саудівській Аравії

О 21:00 збірна України з футболу почне товариський матч проти Саудівської Аравії. В цій країні з літа працює Сергій Ребров, колишній головний тренер київського "Динамо". Очолює місцевий "Аль Ахлі" з Джидди. До Саудівської Аравії український тренер потрапив завдяки своєму агенту угорцю Шандору Варзі. В штабі Реброва працюють іспанці Вісенте Гомес та Пінедо Хесус, які працювали в Києві. До них додався ще один іспанець - Еду. Свого часу він працював із Олександром Хацкевичем в збірній Білорусі та мав пропозиції війти в тренерський штаб "Динамо". Також Ребров покликав до себе на допомогу Бадра Ель – Каддурі, який краще знає ментальність місцевих гравців .
Блогер Денис Вознюк активно цікавиться футболом на Близькому Сході. Оцінює роботу Реброва в "Аль Ахлі".

Як справи у Реброва на на Близькому Сході?

- Добре. Команда посідає 2 місце у чемпіонаті та йде першою у групі Лізі чемпіонів Азії. Відчувається, що українець відчув ритм та дух місцевого футболу. По грі "Аль-Ахлі" видно, що Ребров намагається навчити команду грати не в типовий арабський футбол з віддачею у перші 15 та останні 10 хвилин кожного з таймів, а не виключатись із боротьби усі 90 хвилин. Але повністю реалізувати цю задумку не дає у повній мірі, позначається клімат, дуже спектоно

Наскільки він перебудував команду під себе?

- У тактичній схемі нічого не змінив. Як грали "4-2-3-1" з тимчасовими переходами на "4-3-3", так усе і залишилось. Навіть розташування гравців на полі.

Серед іноземців в півзахисті Ребров мав лише грека Фетфатцидіса, якого фізично не вистачало на два важливих турніри. Тому він часто травмується. Звідси інтерес "Аль-Ахлі" до Дениса Гармаша.

До клубу, одразу після того як Ребров його очолив, прийшли бразильці Клаудемір з "Брюгге" та Леонардо з "Партізана". Тож у півзахисті зараз баланс.

Була і прикрість. Травмувався форвард Аль-Сома. Тому, зимою взяли в оренду у єгипетського "Аль-Ахлі" нападника Момена Закарія. Взагалі, видно, що Ребров намагається мати на кожну позицію по два виконавця, яким би бажано було рівноцінними. У Сергія Станіславовича також почали спостерігатись нотки раціональності та стратегічних рішень. Наприклад, вирішили підписати 32-річного австралійця Міллігана. Навіщо? Але, як показує гра, то завдяки діям Міллігана "Аль-Ахлі" зараз на першому місці у своїй групі в АЛЧ.
З негативного. Ребров зміг змусити свою команду бігати увесь перший тайм, але вона фізично "підсідає" одразу після 70 хвилини. Якщо підняти статистику, то більшість своїх голів гравці клубу з Джидди пропустили якраз у останні 15-20 хвилин.

У тактичній схемі нічого не змінив. Як грали "4-2-3-1" з тимчасовими переходами на "4-3-3", так усе і залишилось

Чи може "Аль Ахлі" здобути "золото" чемпіонату?

- Шанс є. До кінця чемпіонату залишилось 2 тури, а відставання від лідера, "Аль-Хілялю", лише одне очко. До того ж, за тур до завершення "Аль-Ахлі" грає вдома з "Аль-Хілялем". На мій погляд, цей матч і буде вирішальним.

За грою команда Реброва виглядає більш організовано, ніж головний конкурент.

Минулого сезону команда Реброва зупинилася на стадії чвертьфіналу фіналу Азіатської Ліги Чемпіонів. В цьому сезоні лідирує в своїй групі, випереджаючи імениту "Аль-Джазіру", яка минулого грудня грала на клубному Кубку Світу. Що це за турніри?

- Ліга чемпіонів Азії - турнір дуже цікавий. Через географічні особливості Азійського континенту має такий формат: йде поділ на дві зони – Близького та Далекого Сходу. Саме за таким поділом клуби і грають по "сітці" аж до самого фіналу, у якому зустрічаються переможці кожної із зон. Фінал складається з двох матчів на чужому та своєму полі. Є груповий турнір - 4 групи по 4 команди у кожній зоні та стадія плей-оф, яка починається з 1/8 фіналу. До речі, в АФК немає такого недолугого правила, яке є в УЄФА: якщо команди в плей-оф за підсумком основного часу двох матчів не визначили переможця і будуть грати додатковий час, то голи в додатковий час рахуються окремо, тобто правило "голу на виїзді" не діє в додатковий час.

В чемпіонаті матчі "Аль-Ахлі" в середньому відвідує 28000 глядачів, а у Лізі чемпіонів – 12000

Щодо чемпіонату Саудівської Аравії, то його без проблем можна дивитись лише на комп'ютері. Посилання на трансляції дуже рідко адаптовані під смартфони та сучасні телевізори. У чемпіонаті виступають 14 колективів. Грають у два кола. За підсумками розіграшу 3 клуби потрапляють до АЛЧ, 2 понижуються у класі, 1 грає перехідні матчі.
Федерація футболу Саудівської Аравії активно залучає до суддівства іноземних арбітрів, особливо європейців з топ-категорії. Але топ-арбітри обслуговують лише топ-матчі.

Місцевий чемпіонат відвідує набагато більше уболівальників, ніж АЛЧ. Але цьому є свої пояснення. Наприклад, матчі з іранськими командами граються на нейтральних полях через відсутність дипломатичних відносин між країнами.

В чемпіонаті матчі "Аль-Ахлі" в середньому відвідує 28000 глядачів, а у Лізі чемпіонів – 12000.

Зазвичай на Близький Схід їдуть за грошима. Чи є шанс у Реброва повернутися до європейського футболу?

- Шанси є завжди. Головне – бажання. Але, як показує практика, то більшість, хто потрапляє у чемпіонати країн Азії, то там і залишається. Серед винятків я одразу можу згадати лише Златко Далича. Хорватський спеціаліст довгий період тренував "Аль-Айн" з ОАЕ, а потім феєрично очолив рідну збірну Хорватії.

Луїс Феліпе Сколарі 2002-го виграв з рідною Бразилією Кубок світу. До цього працював у Азії.

Фабіо Каннаваро потрапив до Азії і, схоже, осів на цьому континенті надовго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суркіс помилково розстався з Ребровим і довірився Хацкевичу

Сергій Ребров очолював тренерський штаб київського "Динамо" три сезони. Виграв чемпіонат, Кубок та суперкубок України, грав у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів 2015/16.

Зараз ви читаєте новину «Експерт розповів про справи Реброва у Саудівській Аравії і чому він хотів узяти Гармаша». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути