неділя, 30 червня 2019 20:11

Біргофф забив "гол смерті" у фіналі Євро

Герої Євро – Олівер Біргофф (ліворуч) та Матіас Заммер

30 червня в фіналі Євро-1996 зійшлися збірні Німеччини та Чехії. Уперше УЄФА застосувало правило "золотого голу". Його автором став Олівер Біргофф, який забив вирішальний м'яч на 95 хвилині. Німеччина перемогла – 2:1.

Обидві команди вже зустрічалися на груповому етапі. Тоді Німеччина легко перемогла – 2:0. Це була гра переможців групи, бо ні Росія, ні Італія конкуренцію майбутнім фіналістам не склали.

У чвертьфіналах Англія здолала Іспанію в серії пенальті. Нідерланди так само поступилися Франції. Німеччина перемогла Хорватію – 2:1, а Чехія обіграла Португалію – 1:0.

У першому півфіналі Німеччина здолала Англію в серії 11-метрових ударів. Всі чекали на фінал Німечина – Франція, але чехи дотягли до серії пенальті й перемогли французів.

У фіналі саме Чехія відкрила рахунок. Після порушення на Поборскі, Бергер на 59 хвилині реалізував 11-метровий – 1:0.

Тренер німців Берті Фогтс вгадав із заміною. Він випустив Олівера Біргоффа і той головою зрівняв рахунок – 1:1 на 73 хвилині. А вже на 95 хвилині Олівер зумів звільнитися від опіки захисника і пробити в правий кут воріт. Голкіпер Коуба м'яч зачепив долонями, але той закотився просто в кут.

Спрацювало правило "миттєвої смерті". Матч завершився, Німеччину було оголошено чемпіоном Європи.

Це був третій титул для збірної ФРН.

Зараз ви читаєте новину «Біргофф забив "гол смерті" у фіналі Євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua