Ексклюзиви
Понеділок, 29 листопада 2021 15:57

Англійське видання розповіло про масштабні офшори Суркісів

Англійське видання розповіло про масштабні офшори Суркісів
Заголовок статті про офшори в "Динамо". Фото: World Soccer

В Англії розкрили офшорні махінації із зарплатами в київському "Динамо" Ігоря Суркіса.

Про це йдеться в листопадовому номері футбольного британського журналу World Soccer.

"Важка травма українського форварда 25-річного Артема Бєсєдіна, отримана на Євро-2020, розкрила непривабливу картину багаторічної фінансової практики, яку використовує його клуб "Динамо" (Київ). Травма Бєсєдіна означала, що "Динамо" отримало право на компенсацію від ФІФА за Програмою захисту клубів (FIFA Club Protection Programme 2019-2022, скорочено CPP) під час його лікування протягом приблизно шести місяців", - пише World Soccer.

Видання уточнює, що за цією програмою максимальний розмір компенсації - € 7,5 млн - розраховується як щоденна пропорційна компенсація, яка виплачується максимум протягом 365 днів після перших 28 днів травми гравця. Компенсація ґрунтується на фіксованій заробітній платні футболіста. Але "кейс Бєсєдіна" розкрив факт того, що київське "Динамо", схоже, дурить прийняту систему, вважає World Soccer.

"За даними українських податкових органів, Бєсєдіну клубом виплачується зарплата, еквівалентна € 290 на місяць, що означає, що компенсація "Динамо" за програмою захисту клубів ФІФА становила б лише € 9,70 за кожен день травми гравця та € 1485 за п'ять місяців. Однак його повна зарплата насправді набагато вища. 2017 року було засновано офшорну компанію Dynamo Kiev (Cyprus) Ltd., яка отримує всі призові гроші українського клубу від УЄФА. Ця компанія укладає індивідуальні іміджеві контракти з усіма гравцями київського "Динамо", включно з Бєсєдіним. Згідно зі своїм іміджевим контрактом, він отримує € 45 000 на місяць, що приблизно в 155 разів більше за суму, яку він офіційно отримує в Україні", - констатує британське видання.

За даними українських податкових органів, Бєсєдіну клубом виплачується зарплата, еквівалентна 290 євро на місяць

World Soccer зазначає, що офшорна схема заробітної плати Бєсєдіна може залишитися безкарною в Україні, але ця ситуація могла б дати привід ФІФА та УЄФА уважніше подивитися на фінансування столичного клубу.

"Однак президент київського "Динамо" Ігор Суркіс одразу заявив, що не вимагатиме компенсації від ФІФА, і що клуб лікуватиме Бєсєдіна власним коштом", - нагадує видання.

У статті World Soccer наводиться коментар українського економіста Сергія Фурси.

"Зарплату футболістам платить не клуб, а якийсь офшор. Відповідно, які можуть бути податки? Якщо зарплату виплачує не клуб, а офшорна компанія, яка підписала контракти із гравцями, то податків немає. У випадку з "Динамо" це питання побудови футбольного бізнесу. Якщо ви будуєте бізнес за офшорною схемою, тоді ви не сплачуєте податки", - пояснив він.

World Soccer робить висновок, що кейс Бєсєдіна для Ігоря Суркіса не став випадковим епізодом, "офшорну схему управління клубом він успадкував від свого старшого брата Григорія".

"27 липня 1993 року, коли Григорій Суркіс вступив на посаду президента "Динамо", клуб уклав угоду з офшорною компанією Newport Management Limited з Британських Віргінських островів. 28 липня 2010 року її було пролонговано ще на 20 років. За цією угодою "Динамо (Київ) передало Newport Management всі комерційні сфери своєї діяльності: телевізійні та маркетингові права, у тому числі права на купівлю-продаж гравців. Скільки грошей витратила компанія Newport у 2011-2017 роках на купівлю гравців у київське "Динамо" міститься у статистичних даних ФІФА, які опублікував Football Leaks. Згідно з ними, "Динамо" за сім років купило 82 футболістів, витративши 324 мільйони доларів", - йдеться в матеріалі.

Для братів Суркісів футбол довгий час служив засобом для "каламутної" фінансової практики, хоча це не завадило Григорію бути членом виконавчого комітету УЄФА, наголошує британське ЗМІ.

"І здається, що для "Динамо" майже за три десятиліття нічого не змінилося. Найуспішніший клуб України залишається пережитком олігархічного бізнесу 1990-х. Брати Суркіси все ще сидять у VIP-ложі стадіону "Олімпійський" у Києві та дивляться гру свого безподаткового "Динамо", в оточенні експрезидентів України", - підсумували у статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Динамо" готове було відпустити в Росію, але я сказав "ні" - український футболіст

Брати Суркіси стали власниками "Динамо" 1992 року. На відміну від киян донецький "Шахтар" веде білу бухгалтерію і платить податки зі справжньої зарплати футболістів.

Зараз ви читаєте новину «Англійське видання розповіло про масштабні офшори Суркісів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі