неділя, 22 липня 2012 16:59

Алонсо виграв третю гонку Формули-1 у сезоні
9

Алонсо стартував з поул-позиції і лідирував практично всю гонку

Лідер чемпіонату світу Формули-1 Фернандо Алонсо здобув третю перемогу у поточному сезоні. Іспанець стартував з поул-позиції і лідирував практично всю гонку. Протягом більшої частини заїзду основним суперником пілота Ferrari був Себастьян Феттель, проте перед останнім піт-стопом німець сповільнився, дозволивши Дженсону Баттону підібратися на відстань атаки.

На виїзді з піт-лейна представник Red Bull пропустив конкурента вперед, але незадовго до фінішу повернув позицію, обігнавши Баттона по зовнішньому радіусу повороту Schpizkere. В результаті Себастьян Феттель став другим, а Дженсон завоював свій перший подіум з Гран-прі Китаю.

Четвертим фінішну лінію перетнув Кімі Райкконен, а слідом за ним картатий прапор побачили гонщики Sauber Камуї Кобаясі і Серхіо Перес. Пілоти швейцарського колективу стартували з 12-го і 17-го місця відповідно, але безліч обгонів дозволили їм прорватися на високі місця. Міхаель Шумахер залишився сьомим, а Марка Веббера класифікували на восьмому місці. Очкову зону замкнули Ніко Хюлькенберг і Ніко Росберг.

На старті гонки Феліпе Масса врізався в Деніеля Ріккардо, зламавши собі переднє антикрило, уламки від якого засіяли трасу у першому повороті. Тим не менш, дирекція Гран-прі Німеччини не стала випускати автомобіль безпеки. Через кілька кіл по одному з уламків проїхав Льюїс Хемілтон, проколовши собі заднє колесо. Британець зміг продовжити заїзд в глибині пелотона, поки на 58 колі не заїхав у бокси - в підсумку чемпіон 2008 року виявився єдиним пілотом, що зійшов з дистанції.

Перемога у Німеччині дозволила Алонсо довести свій відрив від Веббера в загальному заліку до 34 балів. Третім залишився Феттель, проте потрапляння на п'єдестал пошани допомогло німцю скоротити відставання від напарника до двох очок. У Кубку конструкторів команда Red Bull зберегла лідируючу позицію. Scuderia Ferrari утримується на другому місці, а у восьми очках позаду розташувався колектив Lotus.

Наступний етап Формули-1 відбудеться 29 липня на угорській трасі "Хунгароринг" в передмісті Будапешта, повідомляє "Motor.ru".

Гран-прі Бразилії 25 листопада

Зараз ви читаєте новину «Алонсо виграв третю гонку Формули-1 у сезоні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua