Американський космічний апарат New Horizons ("Нові горизонти") підлетів до Плутона на максимально близьку відстань в 12,5 тисячі кілометрів і передав на Землю найдокладніший знімок карликової планети з тих, що коли-небудь існували.
Про унікальний на даний момент, але далеко не перший подібний знімок NASA повідомило у своєму Twitter і Instargam, назвавши це "любовним посланням" з Плутона.
YES! After over 9 years & 3+ billion miles, @NASANewHorizons #PlutoFlyby was at 7:49am ET. http://t.co/Czrvonxugd pic.twitter.com/aSucgORofT
— NASA (@NASA) 14 июля 2015
Відзначимо, що до перших знімків New Horizons найбільш чітка фотографія Плутона представляла собою розмиту пляму з пікселів.
Апарат, який подолав шлях у 9 років і майже 5 млрд кілометрів, повинен буде зібрати якомога більше відомостей про найбільш віддалену планету Сонячної системи, зокрема про атмосферу, температуру, склад та геологію Плутона.
Далі вивчити належить найбільший супутник Плутона - Харон. До цих пір неясно, чи є на ньому атмосфера і чим його вважати - супутником або теж карликовою планетою. В останньому випадку Плутон - Харон можна буде вважати подвійний планетою.
Як очікується, частина знімків Плутона і Харона апарат передасть на Землю 15 і 16 липня. А передача все зібраних в системі Плутона даних закінчиться лише в березні 2017 року.
Покинувши систему Плутона, New Horizons буде досліджувати пояс Койпера - дискообразную область за орбітою Нептуна, у якій перебувають сотні тисяч крижаних тіл, комет і астероїдів. Імовірно, апарат завершить свою роботу в 2026 році.
Апарат New Horizons був запущений в 2006 році - до сторіччя астронома Клайда Томбо, який відкрив Плутон. В New Horizons була вміщена одна унція праху Клайда, так що його прах стане першим в історії людства, який полише межі Сонячної системи.
Коментарі