
Вчені вперше визначили генетичні варіації, які пов'язані зі звичками "жайворонків" — людей, що віддають перевагу рано лягати і рано вставати. Про це повідомляється на сторінках журналу Nature Communications.
Девід Хіндс і його колеги провели пошук асоціацій за участю 89283 добровольців. Учасники онлайн-опитування вказали, що вони є "совами" або "жайворонками". Багато генетичних варіації, пов'язаних з "ранковим" способом життя, розташовані з генами, що відповідають за регулювання добового ритму. Крім того, для "жайворонків" характерні певні варіації генів, що керують сприйняттям світу.
Дослідження також показало, що заявлена схильність до способу життя "жайворонків" нерідко супроводжується порушеннями сну і високим індексом маси тіла. Втім, причинно-наслідкового зв'язку між цими факторами не виявлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астронавт розповів, як пахне космос та як спиться на МКС
У 2014 році вчені Гранадского університету довели, що індивідуальний хронотип людини — "ранковий" або "вечірній" — має великий вплив на здатності до водіння автомобіля.
Вони встановили, що водії, які відносяться до "вечірнього" типу, так звані "сови", гірше почуваються за кермом рано вранці, в порівнянні з їх оптимальним часом — ввечері, і звертають менше уваги на дорогу."Ранкові" ж типи — "жайворонки" — стабільні і вранці, і ввечері.
Нагадаємо, вчені створили нову теорію часу.
Коментарі