Вівторок, 26 січня 2016 09:48

В Україні вперше зробили "руку" із сенсорними датчиками

В Україні вперше зробили "руку" із сенсорними датчиками

Унікальний протез із сенсорними датчиками, які реагують на рух м'язів, вперше виготовили в Україні. Київське протезно-ортопедичне підприємство об'єднало власні розробки з іноземними технологіями, завдяки чому волонтер Роман Дзівінський, який залишився без руки під час подій Євромайдану, знову отримав кінцівку. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Повідомляється, що всередині протеза встановлено сенсорні датчики, які реагують на рух м'язів. Вони, у свою чергу, дають імпульс, який передається на кисть і пальці.

Директор Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Сергій Страшний каже, що це - зарубіжні розробки.

У разі ремонту комплектуючих протез знімається з людини і передається фірмі-виробнику.

"У нас є домовленість із представником фірми, що у них будуть запасні комплектуючі на випадок ремонту. Тобто куксоприймач залишається, бо він зроблений індивідуально. А якщо виходить з ладу електроніка чи програмне забезпечення комплектуючих протезу... поки що ми не маємо права туди втручатися, тому що воно стоїть на гарантії, і це проблема фірми-виробника", – повідомив Сергій Страшний.

Нагадаємо, вчені довели, що людський мозок здатний вмістити в себе весь інтернет .

Зараз ви читаєте новину «В Україні вперше зробили "руку" із сенсорними датчиками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 554
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути