Вівторок, 03 травня 2016 12:15

ТОП-9 найкрутіших агротехнологій

ТОП-9 найкрутіших агротехнологій

У світі агропроцеси стають все більш автоматизованими, але наші фермери часто використовують застарілі методи ведення господарства.

agronews.ua знайшли ТОП-9 найкрутіших агротехнологій, якими вже активно користуються в інших країнах і які поступово впроваджують в Україні.

Датчики вологості ґрунту економлять чверть води на рік

Університет штату Небраска два роки тому розробив систему моніторингу вологості ґрунту під назвою Cropwater. Вона розташовується на декількох ділянках поля та проводить системний аналіз кількості вологи у коренях рослин. Зібрані дані передаються на електронні пристрої: планшет, смартфон чи комп'ютер. На їх основі програма дає рекомендації щодо кількості води, яку потребує ділянка. Сам датчик має вигляд сталевого стрижня, довжина якого коливається від 10 см до 1,5 метра. Чим більша довжина — тим більша вартість і функціонал. Приблизна економія за рік складає 25% води.

Інтелектуальні розпилювачі економлять добрива

Розпилювачі нового покоління обладнані лазерами, що сканують кількість листя на різних стадіях росту дерева. Так вони визначають необхідний об'єм добрив у відповідний період вегетації. "Розумний оприскувач" під час тестування у яблуневому саду знизив витрату добрив від 47 до 73%.

Дрони допомагають контролювати ситуацію на полі

Використовувати дрони у сільському господарстві почали кілька років тому. Переваг від такої техніки багато. Надзвичайно точні камери та фокус дозволяють помітити появу рослин на тих чи інших ділянках поля. Оптичні датчики безпілотника формують інфрачервону карту поля, яка показує кількість азоту в кожній точці. Це корисно для фермерів, що вирощують кукурудзу та сою. Більше того, господар отримує можливість оцінити пошкодження рослин шкідниками і відповідно розрахувати кількість інсектицидів, якими потрібно обробити поле. Тим же, хто займається тваринництвом, дрони також стануть в нагоді — тепловізійні датчики визначають температуру тварин і допомагають помітити хвору худобу.

Електронна огорожа стежить за худобою

Системи ISeries Energizer набувають популярності в Північній Америці. Це аналог електронної огорожі з додатковими функціями. Головне її завдання — створити безпечні умови для тварин, аби жодна з них не зникла з ферми. Але окрім цього система має датчики через кожні 50 метрів і моніторить рух худоби всередині пасовища, визначає стан тварини, помічає навіть вагітних. У випадку відключення електроенергії на ваш мобільний телефон приходить відповідне повідомлення. Вартість огорожі завдовжки у 60 кілометрів складає близько 1200 доларів.

Супутниковий моніторинг дозволяє побачити ситуацію на полі онлайн

Повідомляє точну та оперативну інформацію про будь-які зміни на вашому полі. Де сталося відхилення росту посівів, як швидко локалізувати та визначити місця з пожовтінням посівів. Також супутниковий аналіз дозволяє визначити якісний склад ґрунтів і зрозуміти, яка кількість добрив необхідна на тій чи іншій ділянці. Вся інформація надходить на комп'ютер.

Світлодіоди замінюють сонце на підземних "полях"

Падіння цін на світлодіоди протягом останніх років наблизило аграріїв до переломного моменту. Тепер не обов"язково мати земельну ділянку, щоб займатись фермерством. Це можна робити і у підвальних приміщеннях. Там за допомогою світлодіодних ламп вирощують врожаї салату. Перевага цих ламп в тому, що довжину їхніх світлових хвиль можна регулювати і змінювати їх протягом дня. Так вони стають максимально подібними до сонячних.

Крапельне зрошення вдвічі економить воду

Через крапельні системи поливу вода потрапляє безпосередньо до місця призначення — кореня, а не розбризкується навколо.

Роботизована молочна ферма

Минулого року в Житомирській області запрацювала перша в Україні повністю роботизована молочна ферма. Розрахована вона на 500 голів худоби. Клімат у приміщеннях регулюється автоматично. Доїти корів — також завдання автоматів. Така система забезпечує збільшення продуктивності на 35%. Інвестиції в проект склали майже 160 мільйонів гривень. У перспективі собівартість молока, виробленого на такій фермі складатиме 4,5 гривні за літр.

Рибний буй слідкує за станом риби та водойми

Пристрій від команди Petiole вимірює температуру води та її хімічні показники, що допомагає визначити оптимальний час годування риби та слідкувати за чистотою водойми. Пристрій реагує на зміни у водному середовищі та сигналізує про них на комп'ютер або смартфон. Це розробка українських айтішників.

На перший погляд, без новітніх технологій в аграрній сфері можна обійтися за рахунок традиційних засобів. Але сільське господарство вразливе до багатьох непередбачуваних факторів: від кліматичних змін до падіння цін на продукцію. А технічні розробки дозволяють зробити бізнес ефективнішим і легше пережити збільшення витрат чи інші несприятливі обставини.

Читайте також: Адронний колайдер відключили через тхора

Зараз ви читаєте новину «ТОП-9 найкрутіших агротехнологій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1026
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода