Україна в рамках угоди USAI ITI отримала допомогу з підвищення рівня кібербезпеки.
Також спільно з естонськими колегами розробили проект зі створення кіберлабораторії на базі однієї з військових частин ЗСУ. Про це заявив начальник військ зв'язку, начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генштабу ЗСУ Володимир Рапко.
"На цей час ми вже отримали допомогу з підвищення кібербезпеки Збройних сил України від уряду США у рамках угоди USAI ITI. Безпосередньо зараз проводяться роботи з монтажу обладнання та інсталяція програмного забезпечення у Центрі оперативного реагування на кіберінциденти", — наголосив Рапко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірус вразив тисячі комп'ютерів
"Проект з Естонією схвалили більшість країн НАТО, зараз ми ведемо перемовини щодо фінансування цього проекту", — зазначив начальник військ зв'язку.
Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами у галузі розвитку систем захисту інформації та кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах Міноборони та ЗСУ. До штаб-квартири НАТО подано 5 проектів щодо розвитку кібербезпеки ЗСУ для їхнього впровадження у рамках Трастового фонду Україна-НАТО з кібербезпеки, головним розпорядником якого є СБУ. Наразі ці проекти перебувають на розгляді.
У Нідерландах заявили, що вони перебувають у стані кібервійни з Росією, а дії Кремля на зразок спроб атакувати Організацію із заборони хімічної зброї є "по-справжньому небезпечними".
Коментарі