NASA планує відправити на супутник Сатурна підводний човен для дослідження морів Титану.
Титан відрізняється від усіх небесних тіл Сонячної системи тим, що на його поверхні, як і на Землі, є моря. Вони значно відрізняються від звичних нам водойм, оскільки складаються в основному з метану і мають температуру -179 градусів Цельсія.
Запуск повинен відбутися в 2040 році. Дата посадки поки точно невідома, але подорож до Сатурну займе кілька років, і апарат буде приводняться безпосередньо на суміш рідких вуглеводнів. Низька навколишня температура і м'яке приземлення мабуть спростять процедуру посадки модуля.
Запланований час місії на Титані - 90 днів, протягом яких субмарина буде переміщатися по морю Кракена зі швидкістю 1 м/з (3.6 км/год) і шукати сліди простих хімічних сполук, які є можливими попередниками появи життя, для кращого розуміння абіогенеза.
Точна глибина занурення модуля не відома, але море Кракена за земними мірками не дуже глибоке - до дна всього 300 метрів.
Працювати субмарина буде на радіоізотопному генераторі Стірлінга. Цей пристрій виробляє і енергію, і багато тепла, для того щоб підводний човен не замерз при -179 градусах Цельсія.
Коментарі