308 років тому народився видатний англійський письменник, поет, мораліст, літературний критик, біограф, редактор, а головне - укладач першого англійського словника - Семюел Джонсон. З цієї нагоди найбільший інтернет-пошуковик створив новий дудл (зображення над стрічкою пошуковика. - Gazeta.ua). На відміну від деяких дудлів, які могли бачити користувачі інтернету лише з окремих країн (наприклад, до Дня знань був для України, Росії, Білорусі, Литві, Латвії, Вірменії), цей - видно по всьому Світу. Дудл у вигляді словника розповідає про те, чим відомий англієць Семюел Джонсон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хіп-хопу 44 роки: Google створив новий креативний дудл
1755-го року Семюел Джонсон опублікував "Словник англійської мови". Це був не просто список слів. Працював над словником 9 років. Згодом критики назвали цю книгу - "одним із найбільших досягнень науки", що вплинула на сучасну англійську мову. Адже у цій роботі він розкрив широке розуміння англійської мови і культури 18 століття. Він була головним англійським словником протягом 150 років - до публікації Оксфордського.
Авторству Джонсона належать безліч цитат, які стали крилатими. Gazeta.ua пропонує деякі з них:
- Лицемірять не заради задоволення.
- Впевненість в собі є першою умовою великих підприємств.
- Допитливість - один з постійних і вірних ознак енергійного розуму.
- Якщо ваш знайомий вважає, що між чеснотою і пороком немає ніякої різниці, слід після його відходу перерахувати чайні ложечки.
- Якщо хочеш любити довго, люби розумом, а не серцем.
- Благими намірами дорога вимощена в пекло.
- Патріотизм - останній притулок негідників.
- Мова - одяг думок.
- Чомусь світ так влаштований, що про свободу голосніше за всіх кричать наглядачі рабів.
- Сором - страх перед людьми, совість - страх перед Богом.
Google також випустив презентаційне відео про англійського критика. Розмістив на YouТube-каналі:
Пошуковий сайт Google створив з нагоди Дня знань новий дудл. На головній сторінці ресурсу розмістили привітальну листівку для всіх школярів та студентів з жителями океану, які поспішають до школи. Вони "тримають" плавниками підручники, лінійки, зошити і ручки.
Коментарі