Один з найвідоміших у світі індійських йогінів та містиків Садхгуру відвідав Україну. 11 листопада він провів лекцію "Внутрішня інженерія - технології благополуччя". Садхгуру входить у топ-50 найвпливовіших людей Індії. Є автором бестселера "Внутрішня інженерія. Шлях до радості. Практичне керівництво від йога".
Кілька годин він спілкувався із українцями та іноземцями, які спеціально приїхали на зустріч з ним до Києва. Після лекції Садхгуру ще понад 2 год роздавав автографи.

Gazeta.ua пропонує найцікавіші тези із тригодинної зустрічі з містиком:
"Вам дали великий інструмент – розум. Але ви не прочитали інструкцію до нього.
Найгірші і найкращі речі, які ми переживали, були всередині нас. Але ми не взяли відповідальність за це на себе.
З космосу наша планета виглядає як рай. Ви вже в раю. А робите з нього безлад. Люди думають, що можуть творити безлад і потрапити на небеса. Я впевнений, що і там зробите хаос.
Стрес – це частина вашого життя, бо не хочете контролювати свої думки. Ви можете їх контролювати і жити без стресу.
Якщо працюєте самі проти себе, вам ніхто не зможе допомогти.
Науково доведено, що мавпи еволюціонували. Про людину цього не довели. Але ми можемо еволюціонувати свідомістю. Цього треба хотіти. У людей немає меж в розвитку.
Ми досягли етапу, коли люди дійшли максимального рівня комфорту. Ми витратили багато енергії на це. Ціна, яку платить кожне інше створіння на Землі за наш комфорт, дуже висока. Нашій планеті надзвичайно важко. Ви робите вогнище з неї.
Насилля немає у повітрі. Воно всередині людини. Всі жахливі речі, які сталися на цій планеті, були через бажання чогось величного. Замість бажання бути у мирі, любові, спокої. Це людські якості. Але ми чомусь не переносимо їх у реальне життя.
Ми намагаємося відмежуватися від інших людей. Собака, щоб вижити, мітить територію і ставить кордони. Невже ми такі самі?
Все у цьому світі сконструйоване за нашими бажаннями. Чому не можемо побудувати так себе?
Ми на такому етапі історії, що рухаємося або вгору або вниз. Від нас залежить, зробимо цей час найкращим або найгіршим періодом для планети.
Якщо нас немає - зі світом все добре. Не можна покращувати світ. Нас треба покращувати. Якби ви знали, як використовувати свою енергію, робили б фантастичні речі.
Людина - це суп із хімічних інгредієнтів. Питання в тому, ви хороший чи поганий суп. Яких інгредієнтів у вас більше.
Насолода в тілі – це здоров'я, насолода розуму – радість. Якщо ваше оточення прекрасне – це успіх. Радість може бути лише в розумі і серці.
Коли прокидаєтеся вранці, посміхніться. Це перше, що маєте зробити щодня
Якщо хочете бути радісними, блаженними, приберіть всі "але". Маленькі речі й великі речі можна робити радісно.
Коли чогось не розумієте - приділяйте більше уваги.
Якщо ви радісні - ваше життя коротке. Якщо жалюгідні - неймовірно довге. Як і в тих, хто змушений бути поруч з вами.
Заборонив всім вчити мою доньку. Ні віршиків, ні пісеньок, ні повчань. Мала пізнавати світ сама. Без чужого досвіду. У 18 місяців вона говорила трьома мовами. Єдине чого її вчив - ніколи не дивися на людей зверхньо і не принижуватися ні перед ким.
Єдина акція, яка у вас є - це час.
Коли прокидаєтеся вранці, посміхніться. Це перше, що маєте зробити щодня. Життя дуже коротке. Щоразу коли дивитися на годинник, пам'ятайте про це".
Садхгуру заснував благодійний фонд "Іша" у 1992 році в Індії. Це некомерційна, духовна організація. У фонді задіяні понад 9 млн волонтерів у 250 центрах у всьому світі.
Коментарі