Ввечері і вночі з 8 на 9 жовтня пройде Метеоритний дощ Драконіди.
За цим астрономічним видовищем зможуть постерігати жителі Північної півкулі.
Астрономи обіцяють захопливе явище. До 15 великих і яскравих метеорів впаде на годину.
Зорепад можна побачити ввечері після заходу сонця. А пік зорепаду припаде на сьому ранку 8 жовтня за київським часом. У цей час можна буде побачити до 10 метеорів на годину.
Чим особливий зорепад Драконіди
Цей метеорний потік відрізняється тим, що спостерігати його можна без спеціального обладнання. Все, що потрібно зробити - це вийти на вулицю одразу після заходу сонця, зручно влаштуватися на траві або в кріслі і насолоджуватися небом.
Метеори Драконіди, хоч і не найяскравіші, можуть залишатися видимими протягом декількох секунд, що робить їх легко помітними.
Щоб побачити якомога більше метеорів, рекомендується знайти місце подалі від штучного освітлення - наприклад, поїхати за місто або в сільську місцевість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Україною спостерігали цієї ночі північне сяйво: дивіться фото заворожуючої краси
Чому виникає цей метеоритний дощ
Метеорні потоки виникають тоді, коли Земля потрапляє в область залишків комет або астероїдів, які залишають за собою хмари пилу і льоду.
У випадку з Драконідами ці частинки походять від комети 21P/Джакобіні-Ціннера. Вона наближається до Землі кожні сім років, і саме через її залишки планета проходить щороку у жовтні.
Драконіди зазвичай показують помірну активність, але бувають випадки, коли вони можуть влаштувати справжній "метеоритний шторм". Такі спалахи вже траплялися у 1933, 1946 та 2011 роках, коли спостерігачі бачили сотні або навіть тисячі метеорів на годину. Цього року метеорний шторм не прогнозується.
Найяскравіший у 2024 році метеоритний дощ Персеїди спостерігали 13 серпня. У небі над Україною найкраще його було видно перед світанком.
Коментарі