"Більше не планета" Плутон таємничо змінює свій колір, а розташовані на його поверхні крижані поля азоту міняють форму, стверджують астрономи на основі фотографій, зроблених космічним телескопом Хаббл, пише Tvn24.
На фотографіях Хаббла видно, що поверхня Плутона зараз на 20-30% більш червона, ніж у минулі десятиріччя.
Також астрономи помітили, що льодові поля, які складаються з застиглого азоту, в деяких районах зникають, а в інших розширюються. Крім того, в північній півкулі вони світлішають, а в південній - темнішають.
Вчені вважають, що поверхня Плутона змінюється більше, ніж у будь-якого іншого тіла в Сонячній системі. І це явище ще не повністю вивчено.
"Швидкість і сила цих змін викликають здивування. Це безпрецедентно", - повідомив астроном Марк Буї з Південно-західного дослідницького інституту в м. Боулдер, штат Колорадо.
Вчений додав, що на фотографіях з 1954 по 2000 роки, Плутон не змінював свого кольору. Але раптово все почало рухатися і змінюватися, поки в нещодавно році зміни не стабілізувалися.
Однак вчений вважає, що основною загадкою є не причина змін, а їх вражаюча швидкість.
На Плутоні дуже багато метану, в якому містяться атоми вуглецю і водню. Водень виділяється через направлені потоки іонізованих частинок від Сонця, або так званий сонячний вітер. Вуглець залишається, що надає навколишньому середовищу червоно-чорний колір.
Вчені також не можуть пояснити дивні зміни в щільності та площі крижаних полів азоту. Температура на Плутоні становить близько мінус 230 градусів за Цельсієм, у той час як у більш темних ділянках приблизна на 17 градусів тепліше.
Плутон у 2006 році втратив статус "повноцінної" планети через свій малий розмір, та був оголошений "карликовою планетою".
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі