Німецька Академія мистецтв та дизайну Германа Мутезіуса знайшла унікальний спосіб видобутку води з туману. Проект назвали його DropNet, що означає "сукупність крапель".
Щоб отримати воду за їхньою технологією, потрібно встановити декілька спеціальних палаток-колекторів і підвести до них шланги. Колектор, що складається із самостійних блоків, відфільтровує крихітні крапельки води з туману та хмар, які згодом зливаються в одну велику ємність. Кожен блок колектора може збирати до 10-20 літрів води на добу. Кілька рядів блоків можуть легко забезпечити ціле селище чистою та здоровою питною водою.
Колектор DropNet легко збирати. Його можна встановлювати як на гористій, так і на рівнинній місцевості. Найважливішою його перевагою є використання місцевих природних ресурсів.
Аспірант Харківського гідрологічного інституту Віктор Рибаков розповів Gazeta.ua, що агрегати для збору роси вже встановлені в Арабських еміратах.
"Там такі установки забезпечують водою частину міста Абу-Дабі. Проте вони ще не є максимально ефективними, бо збирають лише частину роси, це відбувається через дефекти матеріалу, на якому вона осідає. Для цього зараз використовують поліетилен, але він не достатньо швидко вбирає вологу", - сказав він.
Зараз винайшли новий матеріал з полімерних плівок. На ній багато западин та мікрокапілярів, куди дуже швидко усотується вода. З таких плівок можна назбирати більше води ніж з поліетилену. Його вже використовують у пустелі Наміб, де побудована станція збирання води. Щоранку вона може збирати до 1000 літрів води.
В Україні уловлювати вологу поки немає потреби, бо країна добре забезпечена водними ресурсами.
Вчені все частіше говорять про те, що у недалекому майбутньому людям бракуватиме питної води. За даними ООН, кожного року у світі від нестачі води та від її низької якості помирає близько 2,5 млн людей. За прогнозами, до 2025 року дві третини населення Землі будуть мати проблеми з доступом до чистої питної води.
За матеріалами: novate.ru, mozyr.by, Gazeta.ua
Коментарі